reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 8 Plus ve Panasonic Lumix GH5 karşılaştırması [Video]

iPhone 8 Plus’ın satışa sunulmasının ardından yeni iPhone modeli Panasonic Lumix GH5 modeliyle karşı karşıya geldi.

Saniyede 60 kare hızında 4K video kayıt yeteneğiyle gelen iPhone 8 Plus ve Panasonic Lumix GH5, sunduğu video kalitesiyle dikkat çekiyor. iPhone 8 Plus daha çok günlük kullanıma Panasonic Lumix GH5 ise daha çok profesyonel kullanıcılara hitap ediyor.

Lumix GH5’te yer alan büyük sensör, görüntü işlemcisi ve objektif makinenin iPhone 8 Plus’tan daha iyi performans sergilmesine katkı sağlıyor. Renk ve canlılık açısından kıyasladığımız iPhone 8 Plus’ın Lumix GH5’in gerisinde kaldığını görüyoruz. Düşük ışıklı ortamlarda da GH5’in daha iyi performans sergilediğini söylemek mümkün.

iPhone 8 Plus

iPhone 8 Plus’ın kamera özellikleri neler?

iPhone 8, 12 megapiksel çözünürlüğünde arka kamerayla geliyor. iPhone 8’de optik görüntü sabitleyici de yer alıyor. iPhone 8 Plus’ta iki yeni sensör bulunuyor. f/1.8 ve f/2.8 diyafram açıklığına sahip 12 megapiksel çözünürlüklü iki arka kamera mobil fotoğrafçılığa sınıf atlatacak cinsten. iPhone 8 Plus’ta da optik görüntü sabitleyicinin yer aldığını belirtelim. Portre fotoğrafçılığı içinse “Portre Işığı” isimli yeni bir özellik geliyor. Makine öğrenimli sistemle çalışan özellik henüz beta aşamasında. Portre modunda fotoğrafı çektikten sonra uyguladığınız bu özellikle çok daha etkileyici kareler elde etmek mümkün oluyor. Arayüze oldukça doğal bir şekilde yerleştirilen özellikle istediğiniz ışıklandırmayı fotoğrafa yedirebiliyorsunuz. Portre modu ve Portrait Lighting’in sadece iPhone 8 Plus’ta bulunduğunu belirtelim. iPhone 8 ve iPhone 8 Plus hakkındaki detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.