reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

iPhone X

iPhone X ve Panasonic GH5 kamera testinde karşı karşıya [Video]

Apple‘ın 24 Kasım tarihinde Türkiye‘de satışa çıkacak yeni telefonu iPhone X, bu sefer çok zorlu bir rakibin karşısına çıktı.

Arkasında 12 megapiksel çözünürlüğe sahip geniş açı ve telefoto kamera taşıyan iPhone X, biliyorsunuz 4K çözünürlükte saniyede 60 kare video çekebiliyor. Çözünürlük 1080p’ye çekildiği zaman saniyede tam 240 kare kaydedebilen kamera, en son videoda Fstoppers tarafından Panasonic GH5 karşısına çıkartılıyor. Fotoğraf makineleri konusunda en popüler sitelerden Fstoppers, ortaya çıkan sonuca oldukça şaşırmış görünüyor. Aynı şartlarda yapılan çekimlerde sunduğu renk / kontrast performansıyla beğeni toplayan yeni iPhone, titreşim engelleme sistemiyle de takdir topluyor. Apple’ın iPhone 8 Plus modelinden daha iyi sabitleme yapabilen telefon, video konusunda en iyi modellerden GH5’in ardına sadece detay konusunda düşüyor. Daha büyük sensörü olduğu için videoya yakınlaştırma yapıldığı zaman farkını belli eden Panasonic GH5, onun haricinde aşırı bir fark yaratamıyor.

iPhone X, kamera konusunda çok beğeniliyor

Fstoppers’dan Lee Morris, iPhone’un özellikle YouTube’a atılacak videolarda GH5’e olan ihtiyacı ortadan kaldırdığını belirtiyor. Elbette profesyonel işler için GH5 daha iyi sonuçlar ortaya koyuyor ancak aradaki fark YouTube sıkıştırmalarıyla kapanıyor. DxOMark’ın incelemesinde fotoğraf tarafında liderliği eline alan iPhone X, hatırlarsınız video konusunda geriye düşmüş ve ortalama liderliği kaçırmıştı.

Video