reklamı kapat

POPÜLER

Panasonic GH5s

Karşınızda merakla beklenen Panasonic GH5s’in ilk görseli

Geçtiğimiz yıl duyurduğu GH5 fotoğraf makinesiyle video alanında fırtına gibi esen Panasonic, bunu bir adım daha yukarıya çıkartmaya hazırlanıyor. Bu doğrultuda merakla beklenen Panasonic GH5s‘in artık ilk görseli karşımızda bulunuyor.

Şimdiye kadar duyduğumuz kadarıyla 8 Ocak tarihinde resmi olarak lanse edilecek Panasonic GH5s, standart GH5’in üzerine konumlandırılıyor. Tasarımsal olarak GH5’e oldukça benzeyen ancak kırmızı detayları ve kırmızı kayıt butonuyla fark yaratan MFT sistem fotoğraf makinesi, teknik olarak ciddi geliştirmeler getirecek deniyor. Şimdiye kadar duyduğumuz kadarıyla GH5s, azaltılan megapiksel değeriyle düşük ışıkta Sony A7S kadar temiz görüntüler çekebiliyor. ISO 100 bine kadar çıkabileceği konuşulan fotoğraf makinesi, 4K çözünürlükte “60p, 150Mbps, 4:2:2 10 bit” görüntü kaydı yapabiliyor. Çözünürlük Full HD’ye çekildiği zaman saniyede 240 kare çıkabilen ürün, yaklaşık 2.500 euro fiyat etiketine raflara çıkmaya hazırlanıyor

Panasonic GH5s
Panasonic GH5s

Panasonic GH5s “iddialı” geliyor

Şu an 2 bin dolar yurt dışı fiyat etiketiyle satılan Panasonic GH5, düşük ışık performansı konusunda çok iddialı bir model değil. ISO performansı APS-C sensörlü birçok modelin gerisinde kalan GH5, GH5s ile bu açığını kapatacak gibi görünüyor. Artık genel hatları netleşen yeni gövdenin, özellikle otomatik netleme performansını artırması bekleniyor. Bu konuda GH5 oldukça geride kalıyor. Eğer GH5s Canon’un DualPixel AF sistemi kadar kararlı bir video netleme motoruyla gelirse sektörde taşlar yerinden oynayabilir.

İlgili Video