reklamı kapat

POPÜLER

Panasonic GH5s

Düşük ışıkta çok iddialı olacak Panasonic GH5s geliyor

Geçtiğimiz yıl duyurduğu GH5 fotoğraf makinesiyle video alanında fırtına gibi esen Panasonic, bunu bir adım daha yukarıya çıkartmaya hazırlanıyor. Bu doğrultuda heyacan yaratan Panasonic GH5s modeli geliyor.

PhotoRumors internet sitesinin kaynaklarına göre yeni Panasonic GH5s önümüzdeki 1 ya da 2 ay içerisinde lanse ediliyor. Orijinal GH5 ile aynı gövdeye sahip olacağı tahmin edilen GH5s, farkını teknik tarafta koyuyor. Söylendiği kadarıyla gövde GH5’in düşük ışıkta video çekiminine özel bir versiyonu olacak. Bu açıdan Sony A7S ailesinin karşısına çıkacak model, yine MFT sensör kullanacak. Megapiksel değerinin azaltılacağı belirtlen GH5s, böylece çok düşük ışık şartlarında daha temiz görüntü oluşturabilecek. Buna ek olarak bazı diğer “video” odaklı dikkat çekici özelliğe de sahip olacağı belirtilen fotoğraf makinesi, mevcut tüm aksesuarlar ile uyumlu olacak.

Panasonic GH5s’e ihtiyaç var mı?

2 bin dolar yurt dışı fiyat etiketiyle satılan Panasonic GH5, düşük ışık performansı konusunda çok iddialı bir model değil. ISO performansı APS-C sensörlü birçok modelin gerisinde kalan GH5, GH5s ile bu açığını kapatabilir. Farklı bir isimle gelme ihtimali de bulunan gövde, CES 2018‘de de görücüye çıkartılabilir. Bu arada Adorama internet sitesinde şu an Panasonic GH29 isimli bir model görününüyor. Bunun GH5s‘in yerini doldurması için konduğu tahmin edilirken, neredeyse 10 bin dolar olan fiyat ise herkesi korkutuyor. İmkansız gibi duruyor ancak yine de umuyoruz kamera bu fiyattan raflardakini yerini almaz.