reklamı kapat

POPÜLER

Steam

Popüler oyun platformu Steam, tüm zamanların rekorunu kırdı

Oyun dünyasının efsane ismi Valve‘ın 125 milyon aktif kullanıcısı bulunan platformu Steam, kısa süre önce kendi içerisinde önemli bir rekor kırdı.

Bu rekor “Eş Zamanlı Steam Kullanıcıları” tablosunda kendisini gösterdi. Resmi istatistik sayfasına göre 25 Kasım tarihinde platforma eş zamanlı olarak tam 17,686,886 farklı üye giriş yaptı ve bu 14 yıllık tarihteki en yüksek rakam oldu. 2016 Ocak ayında 12.3 milyon, 2017 Ocak ayında ise 14.3 milyon seviyesini gören platform, 2018‘e girmeden önemli başarı elde etti. Şükran günü dolayısıyla oluştuğu düşünülen bu rakamın arkasında ise PlayerUnknown’s Battlegrounds yer alıyor. Son dönemde inanılmaz bir popülerliğe ulaşan oyun, her gün neredeyse 3 milyon kişi tarafında oynanıyor. Onu uzun süredir oyun dünyasında yer alan Dota 2 ile Counter-Strike: Global Offensive takip ediyor. En çok oynanan oyunlar listesinde TeamFortress 2, Rainbow Six Siege, GTA 5 ve FM 2018 gibi yapımlar da yer alıyor.

Steam

Steam, PC oyunculuğuna hayat verdi

Türkiye‘de de inanılmaz popüler oranda kullanılan platform, bildiğiniz gibi oyun denildiği zaman akıllara gelen ilk noktaların başında geliyor. Yapılan indirimlerle çok güzel fırsatlar sunan oyun platformu, ölecek denen PC oyunculuğuna hayat vererek dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Haberi yazdığımız şu an ise platformda tam 10,533,299 kullanıcı bulunuyor.