reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia XZ

Sony Xperia XZ kullanıcılarını sevindirecek gelişme

Akıllı telefon olarak Sony Xperia XZ ve Xperia XZs modellerini kullananlar bu tercihlerinden ötürü pişman olmayacak gibi görünüyor. Sony’nin son duyurusuna bakılırsa bu modeller Android 8.0 Oreo’ya geçiş yapıyor.

Hatırlayacağınız üzere kısa bir süre önceye kadar Sony, Android güncellemelerinde fazlasıyla geride kalıyordu. Bu durum da akıllı telefon noktasında Sony tercih edenlerin başını fazlasıyla ağrıtıyordu. Yapılan sistem güncellemelerine erişemeyen kullanıcılar ya bu problemlere alışmak zorunda kalıyor ya da farklı bir telefona geçiş yapıyordu. Sony ise bu gidişata ‘dur’ demeyi tercih etti. Artık Sony yeni güncellemelerini olabildiğince hızlı şekilde kullanıma sunuyor. Sol olarak Android 8.0.0 güncellemesi Sony kullanıcılarıyla buluşuyor. Bu kapsamda önce Xperia XZ Premium kullanıcılarının yüzü gülmüştü.

Güncelleme alan Sony modelleri

Xperia Blog‘un paylaşımına göre sırada Sony Xperia XZ ve Xperia XZs modelleri var. Bu kapsamda Xperia XZ Premium’un yanı sıra Xperia X, Xperia X Performance, Xperia XA1, Xperia XA1 Ultra, Xperia X Compact, Xperia Touch ve Xperia XA1 Plus sahipleri telefonlarını güncelleyebilecek.

Eğer bu modellerden birine sahip olmanıza rağmen henüz güncelleme bildirimi almadıysanız birkaç gün daha beklemeniz gerekebilir. Sony güncellemenin yayılmasının zaman alacağını ifade ediyor.

İlgili video