reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

samsung galaxy s9
samsung galaxy s9

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+ ile ilgili son gelişmeler

Samsung Galaxy Note8’in tanıtılmasının ardından artık tüm gözler Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+’a çevrilmiş durumda. Samsung’a yakın kaynaklardan Korea Herald, telefonla ilgili yeni detaylar paylaştı. Korea Herald sitesinin aktardığı bilgilere göre Galaxy S9 ve Galaxy S9+’ın seri üretimi önümüzdeki ay başlayacak.

Advertisement

Bir önceki modellerde olduğu gibi yeni Galaxy telefonlarının sırasıyla 5,77 inç ve 6,22 inç ekranla geleceğini belirten kaynaklar, daha önceki iddiaları doğrulayarak telefonların arka tasarımının değişeceğini dile getirdi. Bazı kaynaklar Galaxy S9’da parmak izi sensörünün ekrana entegre edileceğini bazı kaynaklar ise parmak izi sensörünün telefonların arka kısmında yer alacağını dile getiriyor. Bilindiği üzere Apple, kısa bir süre önce satışa sunduğu iPhone X modelinde parmak izi sensörünü kaldırmıştı. Gelen son haberlere göre Samsung, parmak izi sensörünü telefonların arka kısmına entegre edecek. Galaxy Note8’de kullanılmaya başlanan çift arka kamerayı yeni Galaxy modellerinde görme olasılığımız kuvvetle muhtemel. Kaynaklar arka yüzün çok değişeceğini belirtse de telefonların nasıl bir tasarım dili sunacağı henüz bilinmiyor.

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+ ekranıyla tüm dikkati üstüne çekecek

İddialara göre Galaxy S9, 2.960×1.440 piksel çözünürlüklü 5,8 inç Super AMOLED ekrana, Galaxy S9+ ise 6,2 inçlik ekrana sahip olacak. 6,2 inçlik modelde çözünürlük değerinin 5,8 inçlik modelle aynı olacağını söyleyelim. DCI-P3 ve sRGB/Rec.709 desteğiyle telefonların geniş renk yelpazesi sunacağı da dile getiriliyor. HDR desteğiyle birlikte telefonlardaki ekranın görsel şölen sunacağını belirtebiliriz. Qualcomm’un en yeni işlemcisi Snapdragon 845 veya Exynos 9810işlemcisiyle satışa sunulacak telefonlarda Snapdragon 845 işlemcili modelin LTE Cat. 18’e destek vereceği ifade ediliyor. LTE Cat. 18 sayesinde telefonların 1.2 Gbps internet hızına ulaşabileceği söyleniyor. Galaxy S9 ve Galaxy S9+’ın önümüzdeki yılın şubat veya mart ayında gün ışığına çıkması bekleniyor.