reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Samsung Galaxy S9

Samsung Galaxy S9’daki parmak izi sensörüyle ilgili son gelişme

Merakla beklenen Samsung Galaxy S9 ile illgi söylenti değirmeni dönmeye devam ediyor. Daha önce yapılan iddialarda telefonda parmak izi sensörünün ana ekrana entegre edileceği belirtilmişti. Bu iddianın ardından Samsung’a yakın kaynaklar bu iddiayı yalanlamış ve parmak izi sensörünün telefonun arka kısmına entegre edileceğini ifade etmişti.

Galaxy Note 8’de yatay olarak konumlandırılmış çift kameranın hemen yan kısmında yer alan sensörün telefonun sağ köşesinde yer alacağı belirtiliyor. Paylaşılan sağlık uygulamasının görsellerine göre parmak izi sensörü kameranın engellenmemesi adına  telefonun sağ üst köşesine taşınmış durumda. İddialara göre Galaxy S9, 2.960×1.440 piksel çözünürlüklü 5,8 inç Super AMOLED ekrana, Galaxy S9+ ise 6,2 inçlik ekrana sahip olacak. 6,2 inçlik modelde çözünürlük değerinin 5,8 inçlik modelle aynı olacağını söyleyelim.

Samsung Galaxy S9 ekran performansıyla fark yaratacak

DCI-P3 ve sRGB/Rec.709 desteğiyle telefonların geniş renk yelpazesi sunacağı da dile getiriliyor. HDR desteğiyle birlikte telefonlardaki ekranın görsel şölen sunacağını belirtebiliriz. Qualcomm’un en yeni işlemcisi Snapdragon 845 veya Exynos 9810 işlemcisiyle satışa sunulacak telefonlarda Snapdragon 845 işlemcili modelin LTE Cat. 18’e destek vereceği ifade ediliyor. LTE Cat.18 sayesinde telefonların 1.2 Gbps internet hızına ulaşabileceği söyleniyor. Yeni modellerin önümüzdeki yılın şubat veya mart ayında gün ışığına çıkması bekleniyor.