reklamı kapat

POPÜLER

samsung galaxy s9
samsung galaxy s9
samsung galaxy s9

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+’ın detaylı özellikleri sızdı

Samsung’un merakla beklenen yeni amiral gemisi telefonları Galaxy S9 ve Galaxy S9+’ın detaylı özellikleri internete sızdı. Techdroider isimli internet sitesinin aktardığı bilgilere göre Galaxy S9’da 5,8 inç, Galaxy S9+’ta ise 6,2 inçlik sonsuz ekran yer alacak.

Advertisement

Yüz tanıma teknolojisinin daha gelişmiş olacağı belirtilen telefonlarda kulaklık girişinin olmayacağı ifade ediliyor. Galaxy S8 ve Galaxy S8+’ta kulaklık tercihi yapan Samsung’un yeni Galaxy S9 serisinde kulaklık girişi kullanmayacağı söyleniyor. IP65/68 sertifikasıyla suya karşı da dayanıklı olacağı dile getirilen telefonlarda 16 megapiksel çift arka ve 12 megapiksel çift ön kamera olacağı iddia ediliyor. Arka kısımda Galaxy Note8’de olduğu gibi telefoto kamerasının, ön tarafta ise geniş açı ekstra bir kameranın olacağı konuşuluyor.

Samsung Galaxy S9’daki parmak izi sensörünün akıbeti ne olacak?

Parmak izi sensörünün arka kameranın hemen altına mı yoksa ekrana mı entegre edileceği henüz belirsizliğini koruyor. Daha önce yapılan iddialarda parmak izi sensörünün ana ekrana entegre edileceği belirtilmişti. Ice Universe bu iddiayı yalanlamış ve Samsung Galaxy S9‘da parmak izi sensörünün ana ekranda yer almayacağını belirtmişti. Galaxy S9’un ön kamerası iPhone X’te olduğu gibi derinlik algılayabileyen kameraya sahip olacak. Yüz tanıma teknolojisiyle birlikte çalışacağı belirtilen bu teknolojiyle Samsung’un Apple’ın karşısına çıkacağı dile getiriliyor.

DCI-P3 ve sRGB/Rec.709 desteğiyle telefonların geniş renk yelpazesi sunacağı da dile getiriliyor. HDR desteğiyle birlikte telefonlardaki ekranın görsel şölen sunacağını belirtebiliriz. Qualcomm’un en yeni işlemcisi Snapdragon 845 veya Exynos 9810 işlemcisiyle satışa sunulacak telefonlarda Snapdragon 845 işlemcili modelin LTE Cat. 18’e destek vereceği ifade ediliyor. LTE Cat. 18 sayesinde telefonların 1.2 Gbps internet hızına ulaşabileceği söyleniyor. Teknoloji dünyası tarafından merakla beklenen Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+’ın önümüzdeki yılın şubat veya mart ayında gün ışığına çıkması bekleniyor.