reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+
Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+ ile Animoji’ye rakip geliyor

27 Ocak 2018

Resmi olarak 25 Şubat tarihinde lanse edilecek Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+, dün akşam Evan Blass’ın paylaşımıyla görücüye çıktı. Blass daha sonra telefonlar hakkında önemli bir bilgi daha paylaştı.

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+, görebileceğiniz üzere Galaxy S8 ailesinden daha kalın çerçeveler üzerine kuruluyor. Bu açıdan dünden beri oldukça eleştirilen telefonlar, herhangi bir köklü değişiklik taşımıyor. Ancak paylaşımına daha sonra bir ekleme yapan Evan Blass’a göre telefonlarda animasyonlu karakterler yer alıyor. Apple’ın iPhone X’unda bulunan Animojiye benzer bu karakterler, ön kamera ile kişilerin yüzünden hayat bulacak deniyor. Şirket Animoji’nin popülerliğinden oldukça etkilenmiş görünüyor. Sürece sonradan dahil olacak Samsung’un daha iyi bir deneyim sunması da bekleniyor. Blass ayrıca iki telefonun arka kamera bölümlerini de gözler önüne seriyor. O konuda da daha önceki sızıntılar netleşiyor. Plus modelde sizin de görebileceğiniz gibi çift kamera bulunuyor. Ayrıca parmak izi sensörleri de artık kameraların yanında değil altında yer alıyor.

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+’ın bilenen özellikleri

Baktığımız zaman Galaxy S9’da 2.960×1.440 piksel çözünürlüklü 5,8 inç Super AMOLED ekran, Galaxy S9+ ise 6,2 inçlik ekran yer alacak. Qualcomm’un en yeni işlemcisi Snapdragon 845 ve Exynos 9810 işe satışa sunulacak telefonlardan Plus modelde 6 GB RAM ve 128 GB depolama, normal versiyonda ise 4 GB RAM ve 64 GB depolama bulunacak. Galaxy S9’un arkasına 12 megapiksel çözünürlükte F1.5 – F2.4 değişken diyaframlı lens koyacak üretici, Galaxy S9+’da dediğimiz gibi çiftli kurulum kullanıyor. 12 megapiksel çözünürlükteki bu kameraların F1.5 ve F2.4 diyafram değerlerine sahip olacağı belirtiliyor. Gelişmiş kameraların Full HD çözünürlükte saniyede 480 kare video çekebileceği de dikkat çeken detaylar arasında yer alıyor. Önlerinde ise 8 megapiksellik kamera yer alacağı belirtilen telefonlar, Iris tarama sistemini de bünyesinde barındıracak.