reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+ için yeni taslak tasarımlar

Samsung‘un MWC 2018 kapsamında tanıtacağı yeni akıllı telefon modelleri Galaxy S9 ve Galaxy S9+, bugün yeni bir taslak tasarımla gündeme geldi. Cihazların tasarımları oldukça başarılı ancak genel hatları aynı olacak gibi duruyor.

Weibo’da paylaşılan bu yeni taslak tasarımlar, telefonların daha önce de duyduğumuz gibi Galaxy S8 ailesine oldukça benzeyeceğini gösteriyor. Bu açıdan yine başarılı ancak aynı görünen telefonlar, “daha da ince çerçeve” beklentisini tarihe gömmüş görünüyor. Birbirlerinden ekran boyutları ve kameralarıyla ayrılacak telefonlardan Galaxy S9+’nın arkasında çift lensli bir kamera bulunuyor. Bu sayede hem optik zoom hem de gerçekçi “bokeh” etkisi yaratabilecek “+” model, kamera konusunda daha iyisini isteyenlerin tercihi olacak.

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+
Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+

Bilinen detaylarıyla Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+

Samsung Galaxy S9’da 2.960×1.440 piksel çözünürlüklü 5,8 inç Super AMOLED ekrana, Galaxy S9+ ise 6,2 inçlik ekrana yer verecek. 6,2 inçlik modelin çözünürlük değerinin 5,8 inçlik modelle aynı olacağı belirtilirken, telefonlar geniş renk gösterme kapasitesine sahip olacak. Ekran gövde oranının yüzde 89’a çıkacağı belirtilen Galaxy S9 ailesi, böylece yüzde 81’de kalan iPhone X‘u da geride bırakacak. Ön yüzlerinde herhangi bir çıkıntı yer almayacak telefonlar, yanlardan kavisli ekran üzerine kurulacaklar. Qualcomm’un en yeni işlemcisi Snapdragon 845 veya Samsung üretimi Exynos 9810 işlemcilerle satışa sunulacak telefonların, önümüzdeki yılın şubat veya mart ayında lanse edilmesi bekleniyor. Samsung yeni modellerde 512 GB dahili depolama seçeneğini de karşımıza çıkartacağı söyleniyor.

İLGİLİ HABERLER