reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S9
Samsung Galaxy S9
Samsung Galaxy S9

Sabırsızlıkla beklenen Samsung Galaxy S9’un yeni taslak çizimi sızdı

13 Kasım 2017

Teknolojiye ilgi duyan kişiler Samsung’un yeni amiral gemisi telefonu Samsung Galaxy S9’u dört gözle bekliyor. Önümüzdeki yılın şubat veya mart ayında görücüye çıkmasını beklediğimiz telefonun taslak çizimi ortaya çıktı. Daha önce internete sızan bilgilerde telefonda Samsung Galaxy Note 8’de olduğu gibi çift kameranın yer alacağı belirtilmişti.

İnternete düşen taslak çiziminde telefondaki çift kamera göze çarpıyor. Taslak çizime bakıldığında aynı zamanda parmak izi sensörünün yeni yeri de dikkat çekiyor. Galaxy Note8’de yatay olarak konumlandırılmış çift kameranın hemen yan kısmında yer alan sensör, çizimde dikey olarak konumlandırılmış kameraların alt kısmında bulunuyor.

Teknoloj dünyasının gözü kulağı Samsung Galaxy S9’da

İddialara göre Galaxy S9, 2.960×1.440 piksel çözünürlüklü 5,8 inç Super AMOLED ekrana, Galaxy S9+ ise 6,2 inçlik ekrana sahip olacak. 6,2 inçlik modelde çözünürlük değerinin 5,8 inçlik modelle aynı olacağını söyleyelim. DCI-P3 ve sRGB/Rec.709 desteğiyle telefonların geniş renk yelpazesi sunacağı da dile getiriliyor. HDR desteğiyle birlikte telefonlardaki ekranın görsel şölen sunacağını belirtebiliriz. Qualcomm’un en yeni işlemcisi Snapdragon 845 veya Exynos 9810 işlemcisiyle satışa sunulacak telefonlarda Snapdragon 845 işlemcili modelin LTE Cat. 18’e destek vereceği ifade ediliyor. LTE Cat.18 sayesinde telefonların 1.2 Gbps internet hızına ulaşabileceği söyleniyor. Galaxy S9 ve Galaxy S9+’ın önümüzdeki yılın şubat veya mart ayında gün ışığına çıkması bekleniyor.