reklamı kapat

POPÜLER

Notch Remover iPhone X Apple

iPhone X’in “çentiğini” kaldıran yeni bir uygulama daha çıktı

Sizlere geçen hafta iPhone X için hazırlanan Notcho isimli uygulamayı tanıtmıştık. Telefonda yer alan tepki çeken çentiği kaldıran bu uygulamaya benzer bir rakip daha geldi.

Apple’ın ilk olarak iPhone X ile hayatımıza soktuğu TrueDepth kamera sistemi, telefonun ön yüzünde yer alan çentikte bulunuyor. Bu teknoloji bünyesinde kızılötesi kamera, nokta projektörü, ışık projektörü, ortam ışığı sensörü gibi donanımlar taşıyor. Bu sayede kişilerin yüzünü tarayarak haritasını çıkarabilen ve Face ID yüz tanıma teknolojisine güç veren sistem, yeni uygulama “Notch Remover” ile ortadan kaldırılabiliyor. Notcho gibi bunu akıllı telefona özel duvar kağıdı ayarlayarak yerine getiren Notch Remover, rakibinden ücretli olmasıyla ayrılıyor. İçerisine konulan duvar kağıtlarını çentiği gizleyecek hale getiren uygulama, elbette sadece masaüstünde çalışıyor. Yani diğer uygulamalar içerisinde çentik gözünüze takılmaya devam ediyor.

iPhone X’in çentiğini masaüstünde görmek zorunda değilsiniz

Yeni iPhone’da biliyorsunuz bazı sorunlar yaşanan OLED ekran yer alıyor. Bu teknoloji bildiğiniz gibi siyahları hiç olmadığı kadar siyah gösteriyor. İşte bu sayede uygulama ile üst bölüm boş bırakıldığı zaman çentik gerçek anlamda gizlenebiliyor. Çentikten tamamen kurtulmak için bir sonraki iPhone’u bekleyenlere ise kötü bir haberimiz var. Apple bu işlemden gelecek nesilde de vazgeçmeyecek haberleri geliyor. Yani artık çentiğe çok takılmadan alışmak gerekiyor.

  • Fiyat 0.99 dolar
  • Boyut 31.2 MB
  • Yükle App Store