reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P20 P20 Pro

Huawei P20 ailesi için sevindiren çentik açıklaması

Huawei‘nin bugün resmi olarak lanse ettiği yeni P20 akıllı telefon ailesi, iPhone X kadar olmasa da bir çentiğe sahip. Telefonu deneyenlerin bulduğu bir detay ise çentik sevmeyenleri oldukça memnun edecek gibi görünüyor.

Ortaya çıktığı kadarıyla Huawei‘nin P20 ailesinde yer alan çentik yazılımsal olarak kapatılabiliyor. Bunun için telefona bir “Çentik” seçeneği koyan firma, güzel bir incelik yapmış görünüyor. Bu seçeneği yazılımsal olarak gizleme daha iyi tanımlarken, telefonlar böylece genel kullanımda kişileri rahatsız etmeyecek forma bürünüyor. Seçenek aktif edildiği zaman arayüz düz bir hal alıyor ve bu da desteksiz uygulama, oyunlar ve videolar için çok iyi görünüyor. Biliyorsunuz Apple ekosisteminde bile halen çentiği desteklemeyen uygulamalar bulunuyor. Bu yüzden seçenek çok mantıklı duruyor. Bu arada seçenek özellikle P20 Pro için çok iyi duruyor. OLED ekranı bulunan telefon, gerçek siyahlar sunabildiği için daha gerçekçi bir yapı getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei’nin çentik detayını LG de uygulayacak

Kısa süre önce gördüğümüz üzere LG de gelecek G7 modelinde çentiğin kapatılmasına izin verecek. Çoğu kişinin sevmediği çentiğe güzel bir çözüm bulan ikili, diğer Android üreticilere de örnek olacak gibi görünüyor. Bir süre sonra alışıldığı söylenen çentik, Apple’ın 2019’da kurtulmak istediği detaylar arasında yer alıyor. Evet doğru okuyorsunuz şirket 2019 iPhone modelleri için yeni bir tasarım planlıyor.

İlgili Video