reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Porsche Design Mate RS
Huawei Porsche Design Mate RS
Huawei Porsche Design Mate RS
Huawei Porsche Design Mate RS
Huawei Porsche Design Mate RS
Huawei Porsche Design Mate RS
Huawei Porsche Design Mate RS
Huawei Porsche Design Mate RS

Şovun yıldızı “Huawei Porsche Design Mate RS” ve tüm özellikleri

Dakikalar önce düzenlediği Paris merkezli etkinlikte P20, P20 Pro ve P20 Lite‘ı duyuran Huawei, ayrıca Porsche Design Mate RS modelini de görücüye çıkarttı. Çok dikkat çeken özelliklere sahip akıllı telefonun detaylarına gelin yakından bakalım.

“Porsche Design” altında daha önce de çok özel akıllı telefonlar karşımıza çıkan Huawei, geleneği yeni modellerinde de bozmuyor. Bu noktada karşımıza çıkan Porsche Design Mate RS, tasarımsal olarak göz dolduruyor. Daha önce de duyduğumuz gibi bünyesinde bir çentik yer almayan model, oldukça ince çerçeveleriyle dikkat çekiyor. Ön yüzünde bir fiziksel home butonu yer almayan telefon, özel tasarlanmış bir arayüz teması kullanıyor. Alt çerçevesinde kocaman bir Porsche Design yazısı bulunan cihaz, 6 inç OLED ekran üzerine kuruluyor. P20 ailesinden 2K çözünürlüğüyle ayrılan telefon, gücünü şirketin kendi geliştirdiği Kirin 970 işlemcisinden alıyor. 6 GB RAM ve 256 GB depolama ve 6 GB RAM ve mobilde ilk defa 512 GB depolama olmak üzere iki farklı versiyonu bulunan cihaz, tam 4.000 mAh‘lık pil (Kablosuz şarj var) üzerine kuruluyor. Arkasında P20 Pro’dan gelen 40 megapiksel + 20 megapiksel + 8 megapiksellik üçlü kamera bizleri karşılayan telefon, bu sayede fotoğraf konusunda sınırları zorluyor. DxOMark’ın testine göre bu kamera mevcut tüm modellerden daha iyi görüntü kalitesi ortaya koyuyor. 4K video çekebilen cihaz, 720P’de saniyede 960 kareye çıkış yapabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Porsche Design Mate RS

Akıllı telefonun bir diğer öne çıkan özelliği ise ekrana entegre parmak izi sensörüne sahip olması. P20 ailesine bunu koymayan Huawei, böylece alıştığımız kullanım yapısını ince bir yapıda karşımıza çıkartıyor. İlginç olarak telefonun arkasında da normal bir parmak izi sensörü bulunuyor. Böylece telefon iki taraftan da açılabiliyor. Dünyada ilk defa kullanılan “microcapsule PCM” teknolojisiyle güvenli sıcaklıklarda kalabilen telefon, Dolby Atmos Cinematic 3D teknolojisine de sahip. Bu teknoloji çift SLS hoparlör ile destekleniyor ve böylece işitsel deneyim yukarılara çıkartılıyor. Siyah ve kırmızı olmak üzere iki farklı renk seçeneği bulunan telefon, 6 GB / 256 GB kombinasyon için 1.693 euro, 6GB / 512 GB kombinasyonu içinse tam 2.095 euro Avrupa fiyat etiketine sahip.

İlgili Video