reklamı kapat

POPÜLER

görevimiz tehlike 6

Görevimiz Tehlike 6 setinde Tom Cruise’un tehlikeli uçak sahnesi

Geçtiğimiz aylarda paylaşılan fragmanıyla dikkat çekmeyi başaran Görevimiz Tehlike 6‘nın setinden yeni bir fotoğraf paylaşıldı. Tom Cruise’un uçaktan atlamaya hazırlandığı sahne bizi filmde bekleyen şahane aksiyon sahnelerini müjdeliyor.

Kısaca hatırlatmak gerekirse Görevimiz Tehlike 6 genel olarak Hollywood kurallarının dışına çıkmasıyla dikkat çekmişti. Dublör ve yeşil perdelerin minimum oranda kullanıldığı film oyuncuların tehlikeli sahnelerde birebir yer almasıyla çekiliyor. Bu konuda en çok emek sarf eden isim de şüphesiz Tom Cruise. Kendini geliştirmeyi ve olabildiğince çok sahnede yer almayı tercih eden oyuncunun Görevimiz Tehlike 6’da çok zor sahneler çektiğini zaten biliyorduk. Tecrübeli oyuncu kısa sürede helikopter kullanmayı öğrenmiş ve havadaki kovalamaca sahnesini kimseden yardım almadan çekmişti. Hem rol yapıp, hem helikopteri idare etmesi yetmezmiş gibi onu oldukça zorlu bir sahnede daha seyredeceğimiz ortaya çıktı.

Görevimiz Tehlike 6’nın yönetmeni Christopher McQuarrie kendi Instagram hesabı üzerinden enteresan bir set fotoğrafı paylaştı. Yeniden çekilen sahnelerden birinde Tom Cruise uçaktan atmaya hazır bir şekilde görünüyor. Arkasında ise set ekibi çekim yapıyor. Oyuncunun bu sahnede dublör kullanmak veya yeşil perde önüne gerçek yerine sahneyi gerçekten yaşaması takdire şayan. Görevimiz Tehlike 6’nın daha ne gibi aksiyon sahnelerine ev sahipliği yapacağını ise 27 Temmuz‘dan itibaren öğrenebileceğiz.

İlgili video

Görevimiz Tehlike 6 fragmanı