reklamı kapat

POPÜLER

Görevimiz Tehlike 6

Görevimiz Tehlike 6 gişede fırtına gibi esiyor

Başrolünde Tom Cruise‘un yer aldığı, yazın aksiyon filmi olarak adlandırılan Görevimiz Tehlike 6 önemli bir kilometre taşını geride bıraktı. Altıncı film serinin rekorunu kırma konusunda oldukça iddialı görünüyor.

Yönetmenliğini Christopher McQuarrie‘nin üstlendiği Mission Impossible Fallout temmuz ayının sonunda vizyona girdi. Tom Cruise, Henry Cavill, Ving Rhames, Simon Pegg, Rebecca Ferguson, Angela Bassett ve Vanessa Kirby gibi isimlerin rol aldığı altıncı film giede fırtına gibi esiyor. Görevimiz Tehlike 6’nın vizyona girmesi üzerinden daha bir ay geçmedi. Fakat filmin toplam hasılatı 500 milyon doları aştı bile. Detaylara bakılırsa bu kazancın 180 milyon doları Amerika’da elde edildi. 320 milyon dolarlık kısmı ise uluslararası pazarlardan toplanan kazanç oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öte yandan altıncı filmin serinin rekorunu kırması için biraz daha mücadele vermesi gerekiyor. Görevimiz Tehlike serinin en fazla izlenen filmi Hayalet Protokolü olmuştu ve 694 milyon dolar kazandırmıştı. Onu 682 milyon dolarlık gişe hasılatıyla beşinci film izliyor. Kısacası altıncı filmin zirveyi ele geçirebilmesi için en azından 200 milyon dolar daha kazanması gerekiyor. Bakalım yıldızlarla dolu kadrosuyla dikkat çeken Mission Impossible Fallout serinin rekorunu kırmayı ne zaman başaracak?

İlginizi çekebilir

Görevimiz Tehlike 6’da Tom Cruise ve Henry Cavill’ın tanıştığı sahne