reklamı kapat

POPÜLER

Görevimiz Tehlike 6

Görevimiz Tehlike 6 yönetmeninin sıradışı tercihi

Başrolünde Tom Cruise’un yer aldığı Görevimiz Tehlike 6 vizyona girdi ve gişede fırtına gibi esiyor. Film şimdiye kadar pek çok farklı tercihle gündeme geldi. Özellikle Cruise’un dublör kullanmaması konuşuldu fakat yönetmenin de sıradışı bir tercihte bulunduğu ortaya çıktı.

Advertisement

Bildiğiniz gibi Hollywood filmleri genel olarak benzer yöntemleri takip ediyor. Örneğin filmin vizyona giren versiyonunda yer almayacağını bilmelerine rağmen ekstra sahneler çekiliyor. Bu da Blu-ray ve DVD satışlarını artırmak için kullanılıyor. Fakat Görevimiz Tehlike 6‘nın yönetmenliğini üstlenen Christopher McQuarrie böyle bir yöntem tercih etmemiş. Aksine çekilen sahnelerin tamamının filmin vizyondaki versiyonunda yer aldığını ifade ediyor. The Hollywood Reporter’a konuşan Christopher McQuarrie durumu şu sözlerle özetliyor:

“Silinmiş sahne yok. Sadece kullanmayı tercih etmediğimiz kareler var. Ben sinemada izlediğimiz filmin yönetmenin içine sinen versiyon olmasından yanayım. Eğer çektiklerinizin vizyona girecek versiyonda yer almasını sağlayamıyorsanız o sahne zaten filme ait değildir. Buna rağmen çok beğendiğimiz halde filmde yer veremediğimiz bazı manzara görüntüleri vardı. Muazzam mekanlarda çekilen bu anları bir montaj yaparak bir araya getirdik. Kısacası Eddie Hamilton ile bir hediye hazırladık da diyebilirim. İsteyen bu anları bizim yorumlarımızla, isteyen fonda müzikle birlikte seyredebilir.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Açıkçası bu Hollywood klasmanlarında sıradışı bir tercih gibi görünüyor. Bakalım onların bu kararı izleyicileri memnun edecek mi?

İlginizi çekebilir

Görevimiz Tehlike 6’da Tom Cruise ve Henry Cavill’ın tanıştığı sahne