reklamı kapat

POPÜLER

Bentley EV

Bentley’nin elektrikli aracıyla ilgili son bilgiler

Kısa bir süre önce Bentayga’nın hibrit versiyonunu tanıtan Bentley’den elektrikli otomobillerle ilgili bir açıklama geldi.

Şirketin baş tasarımcısı Stefan Sielaff, Auto Express sitesiyle röportaj gerçekleştirdi. Elektrikli bir aracı üretmenin gelecekte zor olmayacağını belirten Sielaff, Bentley EV’nin de sinyalini vermiş oldu. Elektrikli otomobil üretmenin son derece ikna edici bir şey olduğunu söyleyen Sielaff, aracın dört veya beş kişilik olması gerektiğini dile getirdi. Sielaff, araç beş kişilik oturma düzenine sahip olsa da aracın yeterli bir bagaj hacmine de sahip olması gerektiğini ifade etti. Başka bir aracı taklit etmediğini söyleyen Sielaff, yepyeni bir tasarıma sahip elektrikli bir aracın yolda olduğunu belirtti.

Bentley, elektrikli otomobilliyle, Toyota, Volvo, Porsche, Audi ve elbette Tesla ile sıkı bir yarışın içerisine gireceğini söyleyebiliriz. Kaynaklara göre şirket, Porche’nin Mission E modeliyle aynı elektrik mimarisini kullanmayı planlıyor, bu da daha hızlı, daha güçlü ve daha uzak otomobil anlamına geliyor.

Bentley’nin elektrikli yeni aracı merakla bekleniyor

Araçla ilgili bilgiler ne yazık ki bunlarla sınırlı. Elektrikli motora sahip araçla ilgili yeni detaylar geldiğinde sizlere aktaracağız.