reklamı kapat

POPÜLER

car

Merakla beklenen yerli otomobille ilgili yeni bilgiler

NTV kanalına konuk olan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, merakla beklenen yerli otomobil ile ilgili yeni bilgileri paylaştı. Geçtiğimiz yılın mayıs ayında tanıtılan Türk yapımı otomobil için TÜBİTAK ve bakanlık olmak üzere iki farklı koldan çalışmalar yapıldığını belirten Işık, yepyeni bir otomobil üretmenin ticari ağırlıklı bir iş olduğunu aktardı.

Otomobilin pazarlanması ve küresel pazarda başarı olması için çalıştıklarını söyleyen Işık, otomobilin elektrikli olacağını ifade ettti. Yerli otomobilin ilk etapta ticari taksiye yönelik bir model olarak geliştirileceğini dile getiren Fikri Işık, farklı segmentlere hitap eden otomobiller olacağını ve küresel bir başarı hedeflediklerinin altını çizdi. Fikri Işık, daha önceki açıklamalarında olduğu gibi hedeflerinin 2019 yılında yerli otomobili yollara çıkararak halkın kullanımına sunacaklarını söyledi.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Merakla beklenen yerli otomobille ilgili yeni bilgiler” için 2 cevap

  1. Mrt dedi ki:

    Cok yeni bilgi var asırı yeni bilgi var bunedir arkadas

  2. Ahmet Okutan dedi ki:

    EVT S1 de elektrikli bu adamlar neyin kafasını yaşıyor. Zaten yapılmış bir model var. neden piyasaya sürülemiyor. Emisyon skandalları yaşamamak için elektrikliye dönmüşler hemen. Saab’a fikri mülkiyet hakları için ödenen para güme gitti desene.