reklamı kapat

POPÜLER

yerli otomobil

Dört gözle beklenen yerli otomobilin adı belli oldu

Türkiye’deki otomobil tutkunları tarafından merakla beklenen yerli otomobil modelinin ismi netlik kazandı. TOGG CEO’su Gürcan Karakaş konuyla ilgili açıklamada bulundu.

Karakaş, “Yaptırdığımız endekste TOGG’un marka beğeni endeksi yüzde 73’lere çıktı. Dolayısı ile şimdilik yola TOGG markası ile devam etme kararı aldık” dedi.

Teknoloji dünyası tarafından da merakla beklenen yerli otomobilin özellikleri geçtiğimiz yılın sonlarında ortaya çıkmıştı. 200 beygir günden alacağı açıklanan yerli otomobil modelinin saatte 100 kilometre hıza 7,6 saniyede ulaşılacağı belirtiliyor. SUV aracın 4×4 versiyonunun ise 400 beygir güç üreteceği konuşuluyor. Bu modelin ise 4,8 saniyede saatte 100 kilometre hıza ulaşacağı söyleniyor. Maksimum sürat ise iki yerli araç için de saatte 180 km. Hızlı şarj teknolojisi ile 30 dakikada yüzde 80 batarya doluluğuna ulaşabilecek otomobil araçlarının batarya ömürlerinin de uzun olduğunu söyleyelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yerli otomobil TOGG, 8 yıl pil garantisiyle geliyor

8 yıl pil garantisi sunacak yerli otomobilin bakım maliyeti de çok düşük. Yerli otomobilde benzinli ve dizel araçlardaki gibi mekanizmalar olmadığı için bakım maliyetinin düşük olacağını söylemek mümkün. Dijital ayna ve saklı kapı kolu gibi yenilikçi teknojilerin de kullanıldığı otomobilin konsolunda üç alt merkezde bir adet olmak üzere toplamda dört ekran karşımıza çıkıyor. Yerli otomobili 2022 yılında yollarda görmeye başlayacağız. Sizler gibi biz de yerli otomobil modelinin gelmesini dört gözle bekliyoruz. Satış fiyatı henüz netlik kazanmayan otomobille ilgili yeni detaylar geldiğinde sizlerle paylaşacağız.

İlgili video

Seri üretim için ilk adım; Otomobil fabrikasında temel atıldı!