reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 10 Ultra

Çok iddialı Xiaomi Mi 10 Ultra için yapılan ilk tasarım sızıntısı

Üç farklı isimle anılan ancak global pazara Xiaomi Mi 10 Ultra olarak çıkacak Xiaomi’nin yeni amiral gemisi için ilk  tasarım sızıntısı da geldi.

Bazı kaynaklarda Xiaomi Mi 10 Extreme Commemorative Edition olarak da gelen ancak global pazara Xiaomi Mi 10 Ultra olarak çıkacak gibi görünen firmanın yeni amiral gemisi, eğer sızan yukarıdaki görsel doğruysa tasarım konusunda büyük bir sürpriz oluşturmuyor. Sağlam sızıntı kaynağı Ice Universe tarafından “dünyayı şoke edecek” şeklinde tanıtılan telefon, ön tasarımı açısından Mi 10 Pro ile aynı görünüyor ve bir ekran deliği ile kavisli kenarları bir araya getiriyor. Modelin en çok dikkat çeken yanı ise arka kamera modülü oluyor. Telefon daha önce aktarıldığı üzere 108 megapiksel ya da 48 megapiksellik bir ana kameraya sahip ve en üstte yer alan periskop kamera ile 12x optik zoom yapabiliyor. Modelin dijital zoom miktarı ise Galaxy S20 Ultra gibi 100x seviyesinde olacak deniyor. Üstteki kameranın arkasına 100x ibaresini açık şekilde koyan Xiaomi, modelin arkasında toplam dört farklı kamera kullanıyor. Diğer kameraların detayları henüz bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi 10 Ultra için başka neler biliyoruz?

Gücünü Snapdragon 865 ya da 865 Plus işlemciden ve en üstte 16 GB RAM‘den alacak telefonda merak uyandıran bir Game Turbo özelliği de yer alıyor. Qualcomm ve Xiaomi ortaklığıyla geliştirilen bu özellik, kişilerin yerleşik GPU’yu yani grafik birimini özelleştirmesine imkan tanıyor. Bunun telefon tarafında eşi görülmemiş bir şey olduğu aktarılıyor. 120 Hz 6,67 inç FHD+ AMOLED ekranla yolda bulunuyor denilen yeni Mi 10 versiyonu, daha önce söylendiği gibi 60W değil tam 120W kablolu hızlı şarj desteğine sahip. 4.500 mAh pile sahip cihazda 55W hızlı kablosuz şarj olacak açıklaması da yapılıyor.

İlginizi Çekebilir