reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 10 Ultra Redmi K30 Ultra

120X zoom sunacak Xiaomi Mi 10 Ultra arkasını gösteren en net görseller

Gündemden düşmeyen model Xiaomi Mi 10 Ultra için yeni bir görsel sızıntısı yapılmış durumda. Telefon kamera konusunda çok iddialı.

11 Ağustos tarihinde lanse edilecek Xiaomi Mi 10 Ultra, en son ekran altı kamera teknolojisine sahip olabilir denilmişti. Bu konuda dünyada bir ilke imza atacak gibi görünen Mi 10 Ultra, buna karşın Mi Mix Alpha gibi son kullanıcıya ulaşmayabilir açıklaması yapılmıştı. Bu yüzden de Xiaomi’nin yeni modeli Mi 10 Ultra için birisi ekran altı kameralı, diğeri ekran delikli iki farklı versiyon hazırlamış olabileceği konuşuluyordu. O konu henüz net değil ancak telefonun arka kamera modülü artık yüzde 100 netleşmiş durumda. Yeni çıkan sayfada görebileceğiniz görseller, arkadaki dörtlü kameraya ev sahipliği yapan modülü en ince detayına kadar karşımıza getiriyor. Telefon arkasındaki birisi periskop (En üstteki) dörtlü kurulum ile daha önce söylendiği gibi 100x değil tam 120x dijital zoom getiriyor. Kamera modülüne “12-120mm 1:1.85-4.1 ASPH” ibaresini de koyan firma, telefon için “şeffaf görüntüsü” verilen bir arka bölüm de taşıyor. Xiaomi Mi 10 Ultra için ayrıca “seramik” arka bölüm sunulacak da deniyor.  Sızan görselden şeffaf sürümde NFC olduğu da dikkatlerden kaçmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi 10 Ultra için teknik diğer detaylar şöyle görünüyor

Gücünü Snapdragon 865 ya da 865 Plus işlemciden ve en üstte 16 GB RAM‘den alacak telefonda merak uyandıran bir Game Turbo özelliği de yer alıyor. Qualcomm ve Xiaomi ortaklığıyla geliştirilen bu özellik, kişilerin yerleşik GPU’yu yani grafik birimini özelleştirmesine imkan tanıyor. Bunun telefon tarafında eşi görülmemiş bir şey olduğu aktarılıyor. 120 Hz 6,67 inç FHD+ AMOLED ekranla yolda bulunuyor denilen yeni Mi 10 versiyonu, daha önce söylendiği gibi 60W değil tam 120W kablolu hızlı şarj desteğine sahip. 4.500 mAh pile sahip cihazda 55W hızlı kablosuz şarj olacak açıklaması da yapılıyor.

İlginizi Çekebilir