reklamı kapat

POPÜLER

iPhone Dikey Sinema "Dublör" [İzle]

Damien Chazelle tarafından iPhone ile çekildi: Dikey Sinema “Dublör” [İzle]

Akıllı telefonlar ile hayatımızın bir parçası olan dikey videolar, Damien Chazelle tarafından iPhone ile çekilen “Dikey Sinema” Dublör ile seviye atlıyor.

Telefonlar ile çekilen dikey videolar başlarda çok büyük eleştiriler alıyordu. Kişiler herkesi yatay video çekmeye yönlendiriyordu. Ancak daha sonra sosyal medya ağlarının etkisiyle herkes bu yeni formata alıştı. Hatta Samsung dikey videolara uygun Sero isimli yeni nesile özel bir televizyon modeli dahi çıkardı. Bu formatı şimdi gündeme getiren ise Apple imzalı aşağıdaki video oldu. Apple’ın bu video için yaptığı açıklama şu şekilde: “Damien Chazelle’in iPhone 11 Pro ile çektiği kısa filmi “Dublör” sizi sinema tarihinde heyecanlı bir yolculuğa çıkarıyor. Aksiyon, sessiz film, casusluk ve western gibi klasik film türlerini dikey ekranda izleyin, sinemanın yakından tanıdığımız ve çok sevdiğimiz büyüsünü yepyeni bir bakış açısıyla keşfedin.” Bu gerçekten güzel görünen video ile gelecekte karşımıza dikey formatta çekilmiş daha fazla profesyonel işin çıkacağını düşünüyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Peki bu Dikey Sinema Dublör videosu nasıl çekildi?

Apple’ın bunun için yayınladığı videoyu da hemen aşağıda izleyebilirsiniz:

Apple iPhone 12 ailesini tanıtmaya hazırlanıyor

Ancak aileden üzücü haberler geliyor. iPhone 12 ailesi son dönemde biliyorsunuz kutusundan kulaklık ile şarj cihazı çıkmayacak ve biraz gecikecek haberiyle gündemde yer ediniyor. Hatta yeni modeller için satışın dört model arasında bölüneceği de gelen bilgiler arasında. Ancak yeni amiral gemisi telefonlar için en kötü haber 120 Hz ekran taşımayacak olmaları. Daha önce de gelen bazı bilgileri netleştiren yeni paylaşıma göre 12’lerin ekranlarında yüzde 99 oranında 120 Hz yenileme hızı sunulmayacak.

İlginizi Çekebilir

En lüks katlanabilir telefon