reklamı kapat

POPÜLER

katlanabilir iphone

Katlanabilir iPhone için gövde tipi netleşiyor; işte son detaylar

Teknoloji devi Apple bir kez daha katlanabilir iPhone odaklı bir haberle gündemde. Firma gövde seçimini belirlemiş gibi görünüyor.

Katlanabilir iPhone modeli için Apple iki farklı prototip model üzerinde çalışıyor haberi geçtiğimiz aylarda ses getirmişti. Bunlardan birisinin Microsoft Surface Duo gibi iki ekranlı olduğu, diğerinin ise Samsung Galaxy Z Flip gibi dikey katlanabilir yapıda olduğu aktarılmıştı. O zaman Apple’ın özellikle Galaxy Z Flip benzeri dikey katlanabilir yapıyı kullanmak istediği söylenmişti. İşte bu konuda firma gerçekten kararını vermiş gibi görünüyor. Çünkü sağlam kaynağa göre Apple ciddi ciddi yukarıdaki gibi dikey katlanan bir iPhone geliştiriyor. Firmanın bu model ile daha çok gençleri hedeflediği ve bu yüzden telefonu birçok canlı renkle pazara sunacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Katlanabilir iPhone için başka neler biliyoruz?

Bloomberg geçtiğimiz ay prototip testlerin şirket içerisinde de başladığını belirtmişti. Daha önceki testler aracı firmalarda yapılıyordu. Apple’ın burada şimdilik sadece ekran üzerinden testler yaptığı söylenirken, henüz tamamen çalışan bir katlanabilir iPhone prototipinin üretilmediği belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Burada telefon için birden fazla ekran boyutu test eden Apple, neredeyse görünmez bir menteşe sistemi geliştirmiş durumda. Bu konuda Apple’a en büyük örnek ve kaynak Samsung konumunda bulunuyor. Katlanabilir iPhone’un hemen satışa çıkması ise halen kesinlikle beklenmiyor. Hatta modelin 2022’de gelmesi bile ortaya çıkan bilgilere göre çok olası durmuyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Akıllı telefonların sağlamlık testleri böyle yapılıyor