reklamı kapat

POPÜLER

katlanabilir iphone

Katlanabilir iPhone için ortaya çıkan LG detayı

Teknoloji devi Apple bir kez daha katlanabilir iPhone odaklı bir haberle gündemde. Bu sefer LG ile ekran detayı ses getirdi.

Katlanabilir iPhone modeli en son Samsung Galaxy Z Flip gibi dikey katlanabilir yapıda olacak ve Apple Pencil kalem desteği de taşıyacak haberleriyle gündeme gelmişti. Aktif olarak geliştirme aşamasında olan modelin elbette en önemli yeri ekranı olacak. İşte bu ekran için de Apple’a LG Display’in yardım ettiği ortaya çıktı. Bu haber telefonun ekranını LG Display’in üreteceğini de gösteriyor gibi görünüyor. Biliyorsunuz firma dünyanın en gelişmiş panel sistemleri üzerine çalışıyor. Bu arada Apple’ın katlanabilir OLED panel konusunda Samsung Display‘den de test için örnek paneller aldığı biliniyor. Apple model öncesinde bulabileceği en iyi katlanabilir panelleri arıyor gibi duruyor. Bu konuda şu an en gelişmiş çözümler Samsung Display’de yer alıyor.

Katlanabilir iPhone için başka neler biliyoruz?

Bloomberg geçtiğimiz ay prototip testlerin şirket içerisinde de başladığını belirtmişti. Daha önceki testler aracı firmalar tarafından yapılıyordu. Apple’ın burada şimdilik sadece ekran üzerinden testler yaptığı söylenirken, henüz tamamen çalışan bir katlanabilir iPhone prototipinin üretilmediği belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Burada telefon için birden fazla ekran boyutu test eden Apple, neredeyse görünmez bir menteşe sistemi geliştirmiş durumda. Bu konuda Apple’a en büyük örnek ve kaynak Samsung konumunda bulunuyor. Katlanabilir iPhone’un hemen satışa çıkması ise halen kesinlikle beklenmiyor. Hatta modelin 2022’de gelmesi bile ortaya çıkan bilgilere göre çok olası durmuyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Akıllı telefonların sağlamlık testleri böyle yapılıyor