reklamı kapat

POPÜLER

katlanabilir iphone

Katlanabilir iPhone için ortaya çıkan “gerçekçi” yeni tarih

Teknoloji devi Apple bir kez daha katlanabilir iPhone odaklı bir haberle gündemde. Model hiç ama hiç yakında bulunmuyor. İşte detaylar;

Katlanabilir iPhone modeli, Samsung Galaxy Z Flip gibi dikey katlanabilir yapıda olacak ve Apple Pencil kalem desteğini taşıyacak haberleriyle son haftalarda sürekli gündemde. Aktif olarak geliştirme aşamasında olan model için en son Apple’a LG Display’in yardım ettiği ortaya çıkmıştı. Apple’ın katlanabilir OLED panel konusunda Samsung Display‘den de test için örnek paneller aldığı biliniyor ancak telefon yukarıda da dediğimiz gibi hiç yakında yer almıyor. Söylendiği kadarıyla yapılan analizler modelin 2024’ten önce çıkmayacağını gösteriyor. Daha önce 2023’de geleceği yönünde iddialar ortaya atılan model, üretim / tedarik tarafındaki kişilerin verilerine göre 2024 sonrası için düşünülmüş bir cihaz konumunda yer alıyor. Apple yeni dönem için hiç acele etmiyor  ancak yine de 2024 yılı pazara giriş için biraz fazla geç görünüyor.

Katlanabilir iPhone için başka neler biliyoruz?

Bloomberg geçtiğimiz ay prototip testlerin şirket içerisinde de başladığını belirtmişti. Daha önceki testler aracı firmalar tarafından yapılıyordu. Apple’ın burada şimdilik sadece ekran üzerinden testler yaptığı söylenirken, henüz tamamen çalışan bir katlanabilir iPhone prototipinin üretilmediği belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Burada telefon için birden fazla ekran boyutu test eden Apple, neredeyse görünmez bir menteşe sistemi geliştirmiş durumda. Bu konuda Apple’a en büyük örnek ve kaynak Samsung konumunda bulunuyor. Katlanabilir iPhone’un hemen satışa çıkması ise halen kesinlikle beklenmiyor. Hatta modelin 2022’de gelmesi bile ortaya çıkan bilgilere göre çok olası durmuyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Akıllı telefonların sağlamlık testleri böyle yapılıyor