reklamı kapat

POPÜLER

yerli otomobil TOGG

TOGG Gemlik İnşaat Başlangıç Töreni’ne özel kampanya

Yerli otomobil üzerindeki çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.  Türkiye’nin merakla beklediği TOGG Gemlik ‘İnşaat Başlangıç Töreni’ne özel, #YenilikteBenDeVarım başlığıyla bir kampanya başladı. Kampanya kapsamında, TOGG’un Gemlik’teki üretim tesisine adını yazan kullanıcılar bu adrese davet ediliyor.

Siteye girip adını yazan kullanıcılar, adı ve altında #YenilikteBendeVarım etiketli bir sertifika ve iki farklı fotoğrafı indirerek sosyal medya hesaplarında paylaşabiliyor. Etkinlik boyunca sitede toplanacak olan isimler Gemlik’teki üretim merkezinde bir kapsül içinde saklanarak tarihe bir iz olarak kalacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yerli otomobil TOGG hakkında detaylar

Saatte 100 kilometre hıza 7,6 saniyede ulaşabilen yerli elektrikli otomobil TOGG 200 beygirlik motordan güç alıyor. SUV aracın 4×4 versiyonunun ise 400 beygir güç üreteceği ifade ediliyor. Bu modelin ise 4,8 saniyede saatte 100 kilometre hıza ulaşacağı söyleniyor. Maksimum sürat ise iki yerli araç için de saatte 180 km. Hızlı şarj teknolojisi ile 30 dakikada yüzde 80 batarya doluluğuna ulaşabilecek elektrikli otomobil araçlarının batarya ömürlerinin de uzun olduğunu söyleyelim.
8 yıl pil garantisi sunacak yerli otomobilin bakım maliyeti de çok düşük. Dijital ayna ve saklı kapı kolu gibi yenilikçi teknojilerin de kullanıldığı otomobilin konsolunda üç alt merkezde bir adet olmak üzere toplamda dört ekran karşımıza çıkıyor. Yerli otomobilin ismi ise önümüzdeki yılın ortasında gerçekleşecek lansmanda ortaya çıkacak. Yerli elektrikli otomobil 2022 yılında yollarda karşımıza çıkacak.

İlginizi Çekebilir

Özel Type-R versiyonu ile kırılan rekoru izleyin