reklamı kapat

POPÜLER

2021 Porsche 911 Turbo

2021 Porsche 911 Turbo; yeni model yılıyla gelen performans artışı [Video]

Ufak performans iyileştirmeleriyle yola devam edecek olan 2021 Porsche 911 Turbo, iki farklı gövde tipi ve kendine has dinamiklerle kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Geride bıraktığımız mart ayı itibarıyla “S” versiyonuyla 2021 model yılı dönüşümüne girmeye başlayan Porsche 911 Turbo için ikinci hamle de bugün itibarıyla atıldı. Yeni model yılıyla birlikte elde ettiği ufak güncellemelerle yola devam edecek olan ailenin standart paketleri de artık kullanıcılarını bekliyor olacak. Resmi kaynaklardan paylaşılan dinamikler üzerinden değişimini görme şansına eriştiğimiz Porsche 911 Turbo, Coupe ve Cabriolet gövde. tipleriyle tercih edilebiliyor. Performans noktasındaki verileri de ileriye taşınan model, 0’dan 100’e hızlanmasını 0,2 saniyelik iyileştirme ile 2,7 saniyede tamamlayabilecek. Aracın maksimum sürat değerinde ise herhangi bir değişime gidilmediğini ve 320 km/s’te bırakıldığını da görebiliyoruz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2021 Porsche 911 Turbo ne vadediyor?

Yapılan değişimlere baktığımızda markanın da ağırlıklı olarak odaklandığı rakamlara göz gezdirmeden edemiyoruz. Araçta kullanılan 3,8 litrelik altı silindirli boxer makine 580 PS güç ve 750 Nm torkla yola devam ediyor. Bu rakamlar aynı zamanda güç bazında 32 birim, tork bazında ise 40 birimlik artış demek. Aslında yeni 911’in bir önceki “S” paketinin seviyelerine getirildiğini de söyleyebiliriz. Araçta 8 kademeli PDK çift kavrama şanzıman da, versiyona özel optimizasyonla yola devam ediyor. Mühendislerin rakamlardaki bu artışı sürüşle desteklemek adına yöneldiği ilk noktalarsa altyapı elemanları. Şasiyle birlikte süspansiyonlarda yapılan iyileştirmelerle aracın daha iyi bir viraj kabiliyeti sunduğuna dikkat çekiliyor. Bununla birlikte direksiyon kutusunda ve fren sisteminde de paralel oranda iyileştirmeler kullanıcıları bekliyor olacak. Yeni model yıllı 911 Turbo Almanya pazarında, Coupe versiyonuyla 180.811, Cabriolet versiyonuyla ise 194.035 euroluk fiyatlarla alıcı bulacak.