reklamı kapat

POPÜLER

Porsche Taycan

Porsche Taycan için uygun fiyatıyla öne çıkacak ikinci versiyon

İlk olarak Çin pazarında sunulacak olan Porsche Taycan versiyonu, ailenin giriş seviyesindeki seçeneği olarak ürün gamına giriş yapıyor.

Elektrik hamlesinde markasının ilk ciddi üyesi olarak asfalta inen Porsche Taycan için versiyon çeşitlendirme hamleleri devam ediyor. İlk önce en üst düzey modelleriyle piyasaya sürülen ve daha sonra nispeten daha ucuz paketlere kavuşan model için şimdi de “giriş seviyesi” modeli tanıtıldı. Taycan’ın arkadan itişli altyapı dinamikleri üzerine geliştirilen model şimdilik sadece Çin’de satışta olacağı açıklandı. Porsche’nin önümüzdeki süreçte diğer pazarlarda sunmasının beklendiğini de belirtmekte fayda var. Çin hamlesinin ise dünyanın en büyük otomobil pazarı olmasından ötürü tercih edilmiş olması çok da şaşırtıcı değil.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Giriş seviyesi Porsche Taycan ne vadediyor?

Modelin performans verilerine baktığımızda bizleri ilk olarak 79.2 kWh kapasiteli batarya karşılıyor. Bu paket ve arkadan itiş dinamiklerin bir araya gelmesiyle araçta 414 kilometrelik menzil değerinin yakalanabildiği söyleniyor. Söz konusu giriş seviyesi olduğu için bu değerin bile gayet tatminkar olduğu aşikar. Motor konusu da aynı seviyede. Araç 402 beygirlik bir güçle asfalta iniş yapmayı bekliyor. Taycan’nın arkadan itişli versiyonları 0’dan 100’e hızlanmasını 5,4 saniyede tamamlarken maksimumda 230 km/s hıza çıkabiliyor. Yeni versiyon Çin’de yaklaşık 125.000 dolara satışta olacak.

İlginizi çekebilir

21. yüzyılın süper otomobili Czinger 21C