reklamı kapat

POPÜLER

togg yerli otomobil

Togg yerli otomobil fabrikasının uçaktan çekilmiş görüntüsü paylaşıldı

Yerli otomobil projesinin arkasındaki isim Togg, fabrika üzerindeki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Yerli otomobil projesinin arkasındaki isim Togg, bugün T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından çekilen yukarıdaki fotoğraf ile gündeme geldi. Bakan fabrika sahasının uçaktan çekilmiş yukarıda görebileceğiniz fotoğrafını paylaştı. Bu paylaşıma şu not düşüldü: “Biraz önce Sabiha Gökçen uçağından çektim… Togg Gemlik üretim üssünde inşaat planlandığı şekilde hızla ilerliyor. Seri üretim araçlar inşallah yıl sonundan önce banttan inmeye başlayacak.” Bu fotoğrafta fabrikanın kapsadığı alan açık olarak gözler önüne seriliyor. Togg, geçtiğimiz ayın ortasında da “Gemlik Tesisimizde bu ay” başlıklı bir video paylaşmış ve bu videoda şunu aktarmıştı: “Boya tesisinin yüzde 96’sı tamamlandı. Gövde tesisinin yüzde 92’si tamamlandı. Montaj tesisinin yüzde 89’u tamamlandı.” 

Olabilecek en hızlı şekilde ilerleyen fabrika, eğer bir aksilik olmaz ise yıl bitmeden ilk aracı seri üretimden çıkarmaya başlayacak. Bu konuda halen spesifik bir tarih verilmiyor ancak 2022 sonunda ilk yerli otomobilin üretime alınması hedefleniyor. Gerçekten büyük bir alan üzerine kurulan ve çok sayıda robotu merkeze alan fabrikanın içindeki ve dışındaki tüm gelinen nokta yukarıdaki videoda açık şekilde görülebiliyor.

Bu fabrika ve fazlası için firmanın iş ilanları da artıyor. Togg’un güncel iş ilanlarına direkt olarak buradan ulaşabilirsiniz. Bu ilanların büyük bölümü Gemlik merkezli olarak açılıyor ancak son dönemde bazı Almanya merkezli ilanlar da bulunuyor. Aynı şekilde İstanbul merkezli iş ilanların da karşımıza çıkabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Resmi satış fiyatı henüz açıklanmayan, yeni yıldan önce de açıklanması beklenmeyen tamamen elektrikli otomobilin, 2023 yılında yollara çıkarılması hedefleniyor. 2024 yılında ise yine tamamen elektrikli olacak sedan versiyonun yollara çıkarılması bekleniyor.

Togg yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın