reklamı kapat

POPÜLER

togg yerli otomobil

Togg, yerli otomobil için ilk C-SUV gövdesini robot hatlarında üretti

Yerli otomobil projesinin arkasındaki isim Togg, bugün sosyal medya hesaplarından bir üretim gelişmesi için video paylaştı.

Yerli otomobil projesinin arkasındaki isim Togg, resmi Twitter hesaplarından yukarıda izleyebileceğiniz videoyu paylaştı ve burada şu açıklamayı yaptı: “Deneme üretimine adım adım yaklaştığımız Gemlik Tesisimizdeki çalışmalarda kilit aşamalardan birini daha kusursuz şekilde tamamladık. Parça kontrol ve doğrulamaları ardından ilk C-SUV gövdesini robot hatlarımızda başarıyla ürettik.Togg’un fabrikasında videoda da görebileceğiniz gibi çok sayıda robot kullanılarak üretim yapılacak. Uzun zaman önce gelen bu robotlar, seri üretimi çok daha hassas, güvenli ve hızlı hale getirecek. Birçok diğer otomobil üreticisi tarafından da kullanılan robotlar, Togg fabrikasında dünyaca ünlü KUKA imzasını taşıyor.

Togg tarafından düzenli olarak yapılan “Gemlik Tesisimizde bu ay” başlıklı en son video paylaşımında ise şu konuda bilgiler verilmişti: “208 robot ile parçalı denemelere başladığımız Gemlik Tesisimizde bu ay; Boya tesisinin yüzde 99’u tamamlandı. Gövde tesisinin yüzde 97’si tamamlandı. Montaj tesisinin yüzde 95’i tamamlandı.”

Hızlı şekilde ilerleyen fabrika, eğer bir aksilik olmaz ise yıl bitmeden ilk aracı seri üretimden çıkarmaya başlayacak. Bu konuda halen spesifik bir tarih verilmiyor ancak 2022 sonunda ilk yerli otomobilin üretime alınması hedefleniyor. Bu fabrika ve fazlası için firmanın iş ilanları da artıyor. Togg’un güncel iş ilanlarına direkt olarak buradan ulaşabilirsiniz. Bu ilanların büyük bölümü Gemlik merkezli olarak açılıyor ancak son dönemde bazı farklı bölgelerde de ilanlar bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Resmi satış fiyatı henüz açıklanmayan, yeni yıldan önce de açıklanması beklenmeyen tamamen elektrikli otomobilin, son açıklamaya göre 2023 yılının ilk üç ayında yollara çıkarılması hedefleniyor. 2024 yılında ise yine tamamen elektrikli olacak sedan versiyonun yollara çıkarılması bekleniyor.

Togg yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın