reklamı kapat

POPÜLER

Apple Google

Apple, “ofise dönüş” kararıyla önemli yöneticisini Google’a kaptırdı

Teknoloji devi Apple, Ian Goodfellow isimli önemli yöneticisini, “ofise dönüş” özelinde geri adım attığı konuda Google’a kaptırdı.

Apple, birçok firma gibi C0vid-19 döneminde çalışanlarının evden çalışmasına izin vermeye başladı. Bu durum uzun süre boyunca devam etti ve çalışanların büyük bölümü bu sisteme alıştı. Ancak firma salgın azalmaya başladığı için bu süreci değiştirmek istiyor. Teknoloji devi, 23 Mayıs itibarıyla çalışanların en azından haftada üç gün boyunca ofise gelmesini zorunlu hale getirmeyi hedefledi. Fakat bu durum şirket içerisinde büyük tepki çekti ve bu konuda en çok ses getiren adımlardan birisini, Apple’ın makine öğrenme liderlerinden Ian Goodfellow attı. Tecrübeli isim bu zorunluluk nedeniyle Apple’dan istifa etti.

Ian Goodfellow tarafından gelen istifa ve diğer çalışanların sürece gösterdiği tepki nedeniyle Apple, 23 Mayıs kararını erteledi ya da başka bir deyişle ertelemek zorunda kaldı. Bunun arkasında söylediği kadarıyla tepkiler yanında artan Covid-19 vakalarının da etkisi bulunuyor, şirket genel merkezdeki herkese açık alanlarda maske kullanımını da zorunlu kılıyor. Buna rağmen dev firma halen bazı çalışanların ofise gelmesini istiyor ancak şimdilik haftada iki gün zorunlu kılınıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çalıştığı alan çok önemli olduğundan Apple için gerçekten büyük bir kayıp olan Ian Goodfellow, artık bir Google çalışanı. Kendisine çok kısa sürede iş bulan tecrübeli isim, spesifik olarak Google çatı şirketi Alphabet’e bağlı DeepMind firmasında görev alacak. DeepMind, makine öğrenme ve yapay zekâ konusunda çalışıyor ve bu konuda dünyanın en iyi isimlerini bir araya getiriyor.

Apple gelişmesi yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın