reklamı kapat

POPÜLER

Google “en iyi çalışma ortamına sahip şirket” ünvanını kaptırdı

ABD’nin ünlü kariyer sitesi Glassdoor, 2016 yılı için Çalışanların Tercihi Ödülleri‘ni belirledi. Çalışanların tercihlerine göre en iyi çalışma ortamına sahip şirketlerin belirlendiği listede bu yıl önemli değişimler söz konusu.

Amerika’da çalışacak en iyi şirketler deyince çoğunlukla teknoloji şirketlerinin üstünlüğünü görürüz. Aklımıza bir çırpıda sayabileceğimiz belli başlı şirketler gelir ve capcanlı renklerle süslenmiş, çalışma alanı değil de oyun sahası gibi görünen Google bunun başındadır. Arama devi bu cezbedici şirket imajını sürdürse de artık ondan daha cazip bir şirket var: Airbnb.

Geçtiğimiz yıl 50 şirketlik listeye bile giremeyen seyahat/konaklama servisi, geçtiğimiz yılın birincisi Google’ı tacından etti ve 4,6 puanla birinci sıraya yerleşti. Glassdoor’da değerlendirme sayısı, kalitesi ve tutarlılığına göre belirlenen listede Google, Facebook ve LinkedIn gibi diğer teknoloji şirketleri yine üst sıralarda kendine yer buldu. Listede yer alan tüm teknoloji şirketleri ise şu şekilde sıralandı.

1. Airbnb
3. Guidewire
4. Hubspot
5. Facebook
6. LinkedIn
8. Google
10. Zillow
12. World Wide Technology
14. Mindbody
16. Expedia
18. Riot Games
19. Adobe
25. Apple
26. Twitter
28. Paycom
31. Akamai
32. Salesforce
33. F5 Networks
35. Workday
37. Red Hat
49. Concur

Listenin ve detaylı değerlendirmelerin tamamına buradan göz atabilir, Airbnb’nin çalışma ortamını gösteren tanıtım videosunu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Google “en iyi çalışma ortamına sahip şirket” ünvanını kaptırdı” için bir cevap

  1. wad dedi ki:

    Airbnb bir cafe herhalde, video bunu anlatıyor. İşin özü muhasebe diye bir departman olup olmadığını bilmiyorsan müdürün tek derdi sen değilsen, giriş çıkışa dikkat edilmiyorsa her şirket güzeldir.