reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Cybertruck

Elon Musk’tan Cybertruck hakkında yeni açıklama

Elon Musk, kısa bir süre önce elektrikli pickup modeli Cybertruck ile ilgili bir açıklamada bulunmuştu. Tesla CEO’su Elon Musk, tasarımı iyileştirmek için çalıştıklarını ve bunu için araçta küçük iyileştirmelerin olacağını söylemişti.

Musk, elektrikli pickup ile ilgili tam olarak neyin değiştiğini ise ne yazık ki paylaşmamıştı. Cybertruck’taki iyileştirmelerin üzerinde çalışan tasarım ekibiyle birlikte stüdyoda olduğunu belirten Musk, Tesla’nın piyasaya sürdükleri otomobilin, açıkladıkları otomobilden daha iyi olmasını istediğini ifade etmişti. Musk elektrikli pickup modelinin tasarımıyla ilgili Twitter üzerinden bir açıklama yaptı.

Bir kullanıcının sorusunu yanıtlayan Musk, yeniden tasarlanan Cybertruck’ın bir ay içerisinde tanıtılabileceğini belirtti. Cybertruck’ın tasarımında ufak değişiklikler yaptıklarını söyleyen Musk, yenilenen modeldeki detayların çok büyük olmasa da önemli olduğunu ifade etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Cybertruck sıra dışı tasarımıyla fark yaratıyor

Arkada olduğu gibi önde de üç kişiyi taşıyabilecek şekilde tasarlanan toplam altı kişilik elektrikli pickup, fütüristik tasarımıyla dikkat çekiyor. Geniş bir cam tavana sahip olan araçta 17 inç boyutunda bir dokunmatik ekran yer alıyor. Tesla Armor Glass isimli darbelere dayanıklı sağlam camlar üstüne kurulan Tesla Cybertruck, yere tamamen inebilen arka kasa kapağıyla yüklemeyi oldukça kolay hale getiriyor. Araç en güçlü versiyonu ile 2,9 saniyede saatte 100 kilometre hıza ulaşabiliyor. Aracın üst paketi 800 kilometrelik bir menzil vadediyor.

İlginizi Çekebilir

2 milyon dolarlık elektrikli Lotus Evija’nın sesini dinleyin