reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Mini-LED TV

Samsung imzalı ilk Mini-LED TV’ler için çıkış dönemi belli oldu

Samsung‘un televizyon tarafından önemli bir haber var. Samsung imzalı ilk Mini-LED TV model / modelleri de yakında zaman geliyor.

Televizyon pazarının dev isimlerinden Samsung, sağlam kaynaklara göre 2021’nin ilk çeyreğinde Mini-LED TV dönemini başlatıyor. Firmanın burada çıkışı tek bir model ile yapması, 2021’in ilerleyen dönemlerinde seçenekleri artırması bekleniyor. Mini-LED temelli televizyon model ya da modellerinden 2021 içerisinde 2 milyon satmayı hedeflediği bilinen firma, Mini-LED arka aydınlatmalı model / modellerinde kullanıcılara gerçek olarak tam 1.000.000:1 kontrast değeri sunacak açıklaması yapılıyor. Pazarın başlangıcını 55 inç, 65 inç, 75 inç ve tam 85 inç seviyesinde yapacak şirket, yeni TV’leri 100 “local dimming” bölgesiyle geliştiriyor açıklaması da yapılıyor. Yüksek kontrast yanında geniş bir renk skalası da getirecek Mini-LED altyapı ürünler, yüksek parlaklık da sunacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Mini-LED TV yanında QD-OLED teknolojisi üzerinde de çalışıyor

“Quantum Dot” altyapısı ile OLED paneli birleştirecek QD-OLED paneller, söylediği kadarıyla ciddi avantajlara sahip. Normal OLED panellerden daha geniş bir renk aralığına destek vereceği aktarılan QD-OLED paneller, buna ek olarak daha yüksek parlaklık sunacak açıklaması da yapılıyor. Bu da yeni paneller ile daha yüksek bir HDR performansı alınabileceğini gösteriyor. Aynı zamanda üretim ve üretim maliyetleri konusunda da avantajlarının olduğu aktarılan QD-OLED, OLED’in can sıkan ekran yanığı riskini de ciddi şekilde azaltıyor.

Not: Görsel temsilidir

İlginizi Çekebilir

WhatsApp için gelen yeni özellikler