reklamı kapat

POPÜLER

Türkiye'de yer alan TCL'den bütçe dostu 120 Hz QLED Mini-LED TV

Türkiye’de yer alan TCL’den bütçe dostu 120 Hz QLED Mini-LED TV

Akıllı telefon modelleri uzun zamandır Türkiye’de yer alan TCL, Türkiye pazarına TV’lerini de getiriyor. Firmanın burada da beklenen dikkat çekici son modeli ise bütçe dostu 120 Hz QLED Mini-LED TV oluyor.

Çin merkezli TCL firmasının akıllı televizyon modelleri daha önce de belirttiğimiz üzere yurt dışında fiyat performans açısından oldukça beğeniliyor. Alanda birçok iddialı modeli olan firma, Türkiye’de de TV tarafı için çok geniş bir ürün gamıyla çıkışa hazırlanıyor. Firmanın yurt dışında tanıttığı en yeni modeli ise 6-Serisi 4K TV‘si oluyor. 55 inç için 650 dolar, 65 inç için 899 dolar, 75 inç içinse 1.399 dolar fiyat etiketi bulunan televizyon, yurt dışı için oldukça bütçe dostu bulunuyor. Çünkü model QLED Mini-LED teknolojisi (240 ayrı local dimming zone) üzerine kurulan bir panele sahip ve 120 Hz yenileme sunuyor. Dolby Vision (HDR10 ve HLG dahil) desteği olan model, aktarıldığı kadarıyla THX’in düşük gecikmeli oyun moduna destek veren ilk TV konumunda da bulunuyor. Oyun için özel ayarlara sahip olan TCL imzalı yeni ürün, VRR ve HDMI 2.1 desteğiyle beraber yeni nesil oyun konsolları Xbox Series X ve Playstation 5 için oldukça iyi bir seçenek konumunda yer alıyor.

Türkiye'de yer alan TCL'den bütçe dostu 120 Hz QLED Mini-LED TV

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TCL imzalı akıllı televizyon modelleri Türkiye’de çok ses getirebilir

Hep söylediğimiz gibi Türkiye fiyat konusunda hassas bölgeler arasında yer alıyor. Türkiye gibi pazarlarda fiyat-performans oranı yüksek her ürünün öne çıkma şansı bulunuyor. Bu açıdan yeni tanıtılan 6 serisi yeni modeli de Türkiye’ye geleceğini düşünüyoruz. Ancak bunun henüz yüzde 100 kesin olmadığını belirtelim.

İlginizi Çekebilir

Dev sinema perdesini evinize getiren ürün

İLGİLİ HABERLER