reklamı kapat

POPÜLER

TCL akıllı televizyon QLED

TCL tarafından Türkiye’de satılacak QLED akıllı televizyon belli oldu

Türkiye’de resmen yer alan TCL, Türkiye pazarında akıllı televizyon satmaya da başladı. Firma yakında raflara bir model daha çıkaracak.

Çin merkezli TCL firmasının akıllı televizyon modelleri daha önce de aktardığımız üzere yurt dışında fiyat performans açısından oldukça beğeniliyor. Bu açıdan merak uyandıran firmanın Türkiye’ye gelen ilk televizyon modeli de dün büyük satış kanallarındaki yerini aldı. Boyuta göre 55P8M ve 50P8M isimlerine sahip olan ilk model, aktarıldığı kadarıyla Bilkom güvencesiyle destekleniyor, Türkiye’de üretiliyor ve 50 inç için 4.899 TL, 55 için içinse 5.799 TL‘ye satılıyor. İşte bu modelin yanında yakında bir de 55 inç boyutundaki C715 dahil oluyor. Firmanın resmi sitesindeki yerini alan gelişmiş televizyon, Samsung TV’ler gibi 4K QLED panel üzerine kuruluyor. Yani cihaz oldukça yüksek bir renk gösterimi gerçekleştirebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firmanın diğer televizyonları gibi Android işletim sistemi kullanan C715, Dolby Vision ve Dolby Atmos desteklerine de sahip. Dahili uydu alıcısı bulunan şık tasarımlı ve ince çerçeveli ürün, HDR10+ desteğiyle geliyor ve sesli komutlar ile yönetilebiliyor. Akıllı televizyon ayrıca TCL’in hepsi bir arada yapay zeka platformu olan TCL AI-IN üzerine kuruluyor.

TCL imzalı akıllı televizyon modelleri Türkiye’de ses getirmeyi başardı

Güncel kur nedeniyle burada yurt dışı kadar bütçe dostu olmayan televizyonlar, yine de kullanıcılardan oldukça ilgi görmüş durumda. Bunun QLED model ile daha da artacağı düşünülüyor. QLED modelin henüz Türkiye fiyatı açıklanmış değil.

İlginizi Çekebilir

Daha çıkmadan gelen özel iPhone 12 modelleri