reklamı kapat

POPÜLER

Google Chromecast (2020)

Yeni Google TV arayüzlü Chromecast (2020) tanıtıldı; işte fiyatı

Pixel 5 ve Pixel 4a modellerinden sonra beklenen Google TV arayüzlü Chromecast (2020) Android TV cihazı da resmen tanıtıldı. İşte detaylar;

Daha önce sızdırılan Google‘ın yeni Android TV cihazı Chromecast (2020), görebileceğiniz üzere basit ancak şık bir tasarıma sahip. Model genel olarak oldukça ufak yapıda ve yanında yine ufak sayılacak bir kumanda taşıyor. Bu kumanda üzerinde YouTube ve Netflix için hızlı erişim butonları dikkat çekiyor. Aynı zamanda diğer temel kontrol butonlarına da sahip olan kumanda, cihazla beraber üç farklı renkte karşımıza çıkıyor. 50 dolarlık bir yurt dışı fiyatı açıklanan cihaz, sürpriz olmayacağı üzere Google Asistan temelli sesli komutlar ile rahatlıkla kontrol edilebiliyor. Gücünü Amlogic S905X2 SoC işlemciden aldığı ve Dolby Audio ile 4K HDR 60 fps desteğine sahip olduğu aktarılan ürün, 2 GB RAM’e sahip ve temel depolaması 16 GB seviyesinde. Birçok TV’de yerleşik olarak gelen Android TV  işletim sistemi temelinde çalışan ancak yeni geliştirilen modern Google TV arayüzünü kullanan Chromecast (2020), gerçekten büyük bir potansiyele sahip ve her TV’yi çok daha yetenekli hale getirecek gibi görünüyor. Burada tek başına geliştirilen kumanda şimdiden büyük olumlu geri dönüşler alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google TV arayüzlü Chromecast (2020) yalnız gelmedi

Firma bir de 99 dolarlık Nest Audio isimli bir akıllı hoparlör tanıttı. Orijinal Google Home’un yerini aldığı aktarılan model, beş farklı renkte geliyor ve yukarıda da görebileceğiniz gibi silindirik ancak biraz garip bir gövde üzerine kuruluyor. Elbette temelinde Google Asistan yer alan ürün, yüksek ses kalitesi getiriyor deniyor. Bu her iki ürünün de Türkiye’de şimdilik resmi olarak satılması pek de beklenmiyor.

İlginizi Çekebilir

Dikkat çekmeyi başaran Çin’li robot köpek