reklamı kapat

POPÜLER

Cupra Formentor

Cupra Formentor üretim bandına çıktı; işte yurt dışı fiyatı ve bilmeniz gerekenler

Yeni oluşumun ilk modeli olara kayıtlara geçecek Cupra Formentor, İspanya’da yer alan üretim tesislerinde macerasına resmen başladı.

Uzun yıllardır Seat’ın standart modellerini performans çizgisiyle bambaşka noktaya taşıyan Cupra rozeti, yoluna bir süredir başlı başına bir marka olarak devam ediyor. İçerisinde elektrik gücünün de olduğu örneklerle kısa sürede adından söz ettirmeyi başaran bu yeni oluşumun ilk bağımsız modeliyse Formentor olarak kayıtlara geçti. Resmi tanıtımı Geçtiğimiz mart ayında yapılan Cupra Formentor, İspanya’nın Barselona yakınlarındaki fabrikada üretimine başlandı. 3.000 işçinin sorumlu olduğu üretim sürecinde modelden günde 160 adet üretilebilecek. Yapılan sponsorluk anlaşmasıyla ilk teslimatı Barselona’nın başarılı kalecisi Marc ter Stegen’e yapılacak olan Formentor, aynı hafta içerisinde satış noktalarındaki yerini de almaya başlayacak. Aracın yurt dışı fiyatı 43.953 eurodan başlıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Cupra Formentor versiyonları kademeli olarak sunulacak

Önümüzdeki haftadan itibaren Avrupa’daki bayilerde boy göstermeye başlayacak olan Formentor ilk adımda 310 PS güç üreten 2.0 litrelik motorun standart paketiyle satışta olacak. Süreç ilerledikçe hibrit opsiyon da dahil olmak üzere burada çeşitlilik göreceğiz. Adını SEAT’in diğer modellerinde olduğu gibi İspanya’nın kültürel ve şehirlerinden alan model için bu kez Mallorca’daki bir ada temsil ediliyor. Hibritin merkezinde ailede 1,4 litrelik benzinli motor karşımıza çıkıyor. Elektrik motoruyla birlikte 245 PS‘lik bir güçle otomobile entegre edilen bu üniteyi tercih etmek istemeyenler ise 2.0 litrelik benzinliye geçmek zorunda. Bu seçenekle birlikte ise 310 PS güç ve 400 Nm asfalta aktarılıyor. Dört tekerlekten çekişli altyapı dinamiği standart olarak sunulan modelin, hibrit versiyonunda 50 kilometre menzil vadedildiğini de belirtmeden geçmeyelim. Standart olarak dinamik şasi kontrolü gibi sürüş dinamiğine doğrudan etki eden bir teknolojiyi de barından Formentor’da akıllı hız sabitletici, şerit takip ve park asistanları gibi tüm elektronik destekler de standart olarak geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR