reklamı kapat

POPÜLER

Cupra el-Born

Cupra el-Born; yeni oluşumun sokaklara çıkacak ilk elektriklisi sahnede [Video]

Uzun süredir Seat rozetiyle gelmesi beklenen prototipin Cupra el-Born olarak tanıtılması, rakamsal verileri kadar strateji konusunda da ilgi çekici oldu.

Elektrik kimliğiyle kısa süre adından söz ettirmeye başlaya Cupra markası, Leon merkezli olan ve oldukça dikkat çekici elektrikli bir yarış otomobiline imza atmıştı. Gelişimi devam eden markanın diğer yandan da Formentor gibi kendine özgü modeller de geliştirmeye başladı. Nitekim test sürecinde pek çok kez kamuflajlı yalanan el-Born projesi de bunun somut üyelerinden birisi olarak bekleniyordu. Seat markası altında tanıtılacağı düşünülen model için bugün yapılan tanıtım, pek çok kişiyi şaşırtarak doğrudan Cupra rozetiyle geldi. Volkswagen ID.3’ün kuzeni olarak da nitelendirebileceğimiz Cupra el-Born, 2021 yılında hazır olacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Cupra el-Born teknik detaylar

İlk detayları bugün paylaşılan el-Born için teknik listenin tamamı yayınlanmış değil. Buna rağmen satır başı niteliğindeki rakamlarsa gönderildi. Araç Volkswagen grubunun diğer üyelerle de paylaştığı MEB platformu üzerine geliştiriliyor. Standart olarak 77 kWh kapasiteli bir bataryaya sahip olduğunu gördüğümüz modelin bu sayede 500 kilometre menzil kat edebileceğini görüyoruz. Verilen bilgilere göre el-Born, 30 dakikalık şarj ile 260 kilometre kat edebilecek batarya doluluğuna getirilebilecek. Performans noktasında ise araçla ilgili paylaşılan tek değer 0’dan 50 km/s hıza erişme süresinin 2,9 saniye aldığı. 0-100 ve diğer rakamsal veriler ise önümüzdeki günlerde açığa kavuşturulacak. Kokpit ve dış tasarım dinamikleriyle de ID.3 ile nispeten benzerlik gösteren Cupra el-Born, bu yılın sonlarına doğru ses getirecek diğer detaylarıyla tekrar karşımızda olacak.