reklamı kapat

POPÜLER

Cupra el-Born

“Nitro etkisi”; elektrikli Cupra el-Born için heyecanlandıran performans açıklaması

Geliştirme sürecinde artık sonlara gelinen Cupra el-Born, kendisini Volkswagen ID.3’den ayıran önemli konfügrasyonlarla donatılacak.

İlk özgün modeli Formentor ile Avrupa’nın ardından Türkiye pazarında da göreceğimiz Cupra, elektrik yarışında da treni kaçırmak istemiyor. Markanın bu alandaki ilk hamlesi Temmuz 2020’de konsept dinamikleriyle tanıtılan el-Born olacak. Genel yapı itibarıyla Volkswagen ID.3 ile büyük benzerliklere sahip olan model için açıklamalarda bulunan marka başkanı, …. söz konusu teknik altyapı ve sürüş zevki olduğunda otomobillerinin bambaşka bir noktada konumlanacağına inanıyor. Cupra el-Born için bu açıklamalarla ortaya çıkan özel hızlanma özelliği de aracın karakteristik parçalarından olmaya aday.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Cupra el-Born, tek tuşla limitlerini artıracak

Seat’ın başlı başına bir marka olarak yoluna devam ettirdiği bu yeni oluşumun başına getirilen Wayne Griffiths, el-Born ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Modelde “overboost” işlevine çok benzer şekilde performans artırma düğmesi şeklinde özel bir modun sunulacağını ifade eden Griffiths, bu sayede kullanıcıların ani performans isteklerine cevap verileceğinin altını çiziyor. Akıllara “nitro etkisini” getiren bu düğmeye basıldığında, El-Born’un elektrikli güç aktarım mekanizması sınırlı bir süre için normalden daha fazla güç üretebilecek. el-Born’u ID.3’den ayıran en büyük özelliklerden birisi de elektronik destekler arasında yer alacak Dinamik Şasi Kontrol olacak. Bu da aracı performanslı sürüşlerdeki tepkilerini kullanıcı nezdinde daha kontrollü şekilde dizginleyecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Wayne Griffiths modelle ilgili açıklamalarında; “Hem ID.3 hem de El-Born’u kullandım. Şunu net bir şekilde söyleyebilirim ki el-Born gerçek bir Cupra. Viraj alma, yol tutuş, frenleme ve direksiyona geçtiğinizde size vadedilen sürüş deneyiminde büyük miktarda farklılık olacak.” ifadelerine yer verdi.

İlgili video