reklamı kapat

POPÜLER

Apple I

Apple’ın ilk bilgisayarı dudak uçuklatan fiyatla satışta

Apple’ın ilk kişisel bilgisayarlarından olan Apple 1 dudak uçuklatan bir fiyatla eBay‘de satışa sunuldu. Şirketin kurucularından Steve Jobs ile Steve Wozniak tarafından üretilen model dünyanın en özel bilgisayarları arasında gösteriliyor.

Orijinal Byte Shop KOA ahşap kasaya ve ayrıca değiştirilmemiş bir NTI anakarta sahip olan bilgisayarı özel kılan ise hala çalışıyor olması. Söylenenlere göre satışa sunulan bu bilgisayar, Steve Jobs ve Steve Wozniak tarafından üretilen ilk 50 üniteden biri. eBay üzerinden satışa sunulan bilgisayarın yalnızca video ve klavye konektörlerinin değiştirildiği belirtiliyor. 1976 yılında üretilen modelin ikinci sahibi olduğunu belirten satıcı Apple II için yapılan bir takasın sonucunda Apple 1’i ilk sahibinden aldığını aktarıyor. Kasanın üzerindeki transformatör alanındaki yapıştırıcının zamanla bozulduğu için hasar görmesini önlemek için yakın zamanda güçlendirildiği ifade ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple imzalı ilk bilgisayar Apple 1 fiyatıyla dudak uçuklatıyor

Apple tarafından duyurulan ilk ürün olma özelliğini taşıyan Apple 1, piyasaya sunulduğunda satış fiyatı 666,66 dolardı. Krishmiti isimli eBay kullanıcısının Apple 1 için istediği rakam ise tam 1,5 milyon dolar. Evet yanlış duymadınız. Bilgisayarı Türkiye’den satın almak isterseniz 10 milyon TL’nin üzerinde bir rakam ödemeniz gerekiyor.

İlginizi Çekebilir

Sony kısa süre önce drone pazarına da giriş yaptı