reklamı kapat

POPÜLER

apple_foldable_phone

Steve Wozniak’tan katlanabilir ekranlı Apple telefonu hakkında açıklamalar

Apple’ın kurucu ortaklarından Steve Wozniak, katlanabilir ekranlı Apple telefonuyla ilgili bilgi paylaştı. Apple’dan katlanabilir ekranlı bir akıllı telefon beklediğini söyleyen Wozniak, Apple’ın katlanabilir ekranlı telefonu konusunda rakiplerinin gerisinde kaldığını belirtti.

Bloomberg ile röportaj gerçekleştiren Wozniak, Apple’ın temazsız ödeme (Apple Pay) ve yüz tanıma sisteminde (Face ID) lider olduğunu dile getirdi. Katlanabilir ekranlı telefonlarda Apple’ın lider olmadığını söyleyen Wozniak, bu konunun kendisini endişelendirdiği söyledi. Apple’ın önümüzdeki günlerde sürpriz ürünler tanıtacağını kabul eden Wozniak, katlanabilir ekranlı telefonların dikkatini çeken yeni teknolojilerden birisi olduğunu ifade etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir ekranlı iPhone ne gibi bir deneyim sunacak?

Apple, çok uzun süredir kendi katlanabilir telefon modelini geliştiriyor. Birçok alana sonradan girerek belirleyici firma olmayı seven teknoloji devi, kendi katlanabilir telefonunu 2020 yılında satışa sunacak dedikoduları ile gündeme geliyor. Bazı kaynaklar herkese yönelik ilk oturmuş modelin 2021’de çıkacağını söylüyor. Apple’ın piyasaya sunacağı katlanabilir ekranlı modelin satış fiyatı henüz ortaya çıkmasa da telefonun dudak uçuklatacak fiyattan satışa sunulacağını söyleyebiliriz. Apple’ın piyasaya sunacağı katlanabilir ekranlı telefonla Samsung ve Huawei’nin karşısına çıkması bekleniyor.  Kısa bir süre önce ortaya çıkan bir haberde Samsung’un katlanabilir ekran teknolojisinde rakiplerinden iki yıl ilerde olduğu ortaya çıkmıştı. Katlanabilir ekranlı Apple telefonu hakkında yeni detaylar geldiğinde sizlerle paylaşacağız, LOG’u takip etmeye devam edin.

İlginizi Çekebilir

Bu da Xiaomi’nin katlanabilir modeli