reklamı kapat

POPÜLER

Wozniak’tan geri adım: “3.5 mm kulaklık girişini zaten kimse kullanmıyordu”

Apple’la ilgili olarak zamansız çıkışlar yapan ve çoğu zaman da Cupertinolu şirketin aleyhine yorumlar yapmaktan çekinmeyen Wozniak’tan ilginç bir açıklama geldi. Açıklamayı ilginç yapan ise daha önce Apple’ı eleştirdiği kulaklık girişiyle ilgili olarak “U” dönüşü yapmış olması.

Geçen aylarda iPhone 7’de kulaklık girişinin kaldırılmasını bir hata olarak niteleyen Wozniak, kendisinin de 3.5 milimetrelik kulaklık girişini kullandığını ve Apple’ın bu girişi geri getirmesi gerektiğini ifade etmişti. Yeni açıklamasında ise söylediklerinin tam aksini dile getiriyor. Çoğu kişinin kablolu kulaklık kullanmadığını söyleyen Wozniak, Apple’ın kulaklık girişiyle ilgili hamlesinin yerinde olduğunu dile getiriyor. Hem iPhone 7 hem de iPhone 7 Plus’a sahip olduğunu belirten Wozniak, ayrıca birçok Android cihaza da sahip olduğunu ve tüm bu cihazları birbiriyle karşılaştırmaktan keyif aldığını belirtiyor. Daha önce Apple Watch ile ilgili de olumsuz yorumlar yapan Wozniak, şimdilerde Apple’ın giyilebilir cihazlarından da övgüyle söz ediyor. Öte yandan Apple Watch Series 2‘yi sipariş ettiğini söyleyen Wozniak, cihazın henüz kendisine ulaşmadığını söylüyor.

Hakkında merak edilen sorulardan biri olan “Apple ürünlerini bedavaya mı alıyor?” sorusuna yanıt veren Wozniak, tüm Apple cihazlarını parayla satın aldığını belirtiyor. Steve Jobs’un ölmeden önce isteği dışında kendisine iPhone hediye ettiğini söyleyen Wozniak, “Eğer Apple’ı arasam ve bana bir cihaz göndermelerini istesem büyük ihtimalle bunu yaparlar. Ancak yeni cihazlar çıktığında sırada beklemeyi tercih ederim” sözleriyle cihazları satın almaktan yana olduğunu belirtiyor. Wozniak son olarak Apple’ın otomobil projesini de desteklediğini sözlerine ekliyor. Uzun zaman sonra sözlerinin çoğunu geri alan ve Apple’a methiyeler düzen Steve Wozniak’ın bir sonraki açıklamasında bu sözleri de geri alarak bizi içinden çıkılamayacak bir döngüye sürüklemesinden endişelenmiyor değiliz. Bakalım yeni gelecek olan MacBook Pro, Wozniak’ı memnun edebilecek mi?

YORUMLAR