reklamı kapat

POPÜLER

Wozniak’tan iPhone 7’ye kulaklık girişi eleştirisi

Apple’ın kurucularından biri olsa da şirketin bazı noktalarını eleştirmekten hiçbir zaman geri durmayan Steve Wozniak, bu kez de iPhone 7 üzerinden Cupertinolu şirkete yüklendi. Cihazda 3.5 milimetre kulaklık girişinin olmamasını önemli bir eksiklik olarak nitelendirdi.

Yaptığı açıklamada kablosuz kulaklıkları sevmediğini belirten Wozniak, bluetooth bağlantısının ses kalitesini baltaladığını dile getirdi. Özel üretilmiş oldukça rahat bir kulaklık kullandığından söz eden ünlü isim, iPhone 7’de kulaklık girişi olmamasının kendisi gibi kablolu kulaklık kullanan birçok kişiyi hayal kırıklığına uğratabileceğini ifade etti. Kulaklıklarından vazgeçmeyi düşünmediğini ifade eden Wozniak, kulaklığı için Lightning adaptörü kullanmayı amaçladığını sözlerine ekledi.

Öte yandan Wozniak, kablosuz kulaklığa yine de bir açık kapı bırakıyor. Bluetooth 2 gibi bir teknolojinin geliştirilip ses kalitesinin arttırılması halinde bluetooth kulaklığı tercih edebileceğini belirtiyor. USB-C girişinden övgüyle bahseden Wozniak, ses konusunda geleceğin USB-C’de olduğunu ve Apple’ın da bu girişi tercih etmesinin iyi olacağını dile getiriyor.

YORUMLAR