reklamı kapat

POPÜLER

Steve Wozniak altın Apple Watch modeli için övgü dolu sözler sarf etti

Apple’ın kurucu ortaklarından biri olmasına rağmen devamlı olarak şirketi eleştiren açıklamalar yapmasıyla gündeme gelen Steve Wozniak, bu kez tam tersi bir şekilde Apple Watch’u beğendiğini ve bu saatin iyi işler başarabileceğini düşündüğünü belirtti.

Altın olan Apple Watch’un düşünülenin aksine büyük bir kitleye ulaşabileceğini söyleyen Wozniak, “Eğer en pahalı olan Apple Watch modelini alırsanız, yalnızca birkaç uygulamaya sahip bir saat almış olmuyorsunuz.” sözleriyle altın Apple Watch’un normal bir akıllı saatten daha fazlası olduğunu ve kullanıcıya prestij kazandırdığını dile getirdi. Öte yandan yalnızca kayışı nedeniyle 17 bin dolar fiyata sahip olan modeli eleştiren Wozniak, “10 bin dolar ve 17 bin dolarlık model arasındaki tek fark kayış. Bir mühendis olarak, ben böyle bir dünyada yaşamıyorum. Bu benim dünyam değil” diyerek söz konusu modelin kendisine mantıklı gelmediğini sözlerine ekledi.

Yalnızca çok değerli olduğu için saati satın almayı düşünmediğini ifade eden Wozniak, ilk önce en ucuz Apple Watch’u satın alacağını, sonrasında ise her gün kullanabileceği ve hayatının bir parçası olabilecek bir saat olduğunu anladıktan sonra daha yüksek fiyatlı versiyonlara yönelebileceğini dile getirdi.

Yapılan röportaj sırasında yapay zeka ile ilgili endişelerini de açıklayan Steve Wozniak, ” Stephen Hawking ve Elon Musk’ın tahmin ettiği gibi, ben de geleceğin insanlık için oldukça karanlık ve kötü olduğunu düşünüyorum. Bizim için her işi yapabilen cihazlar geliştirirsek, bizden çok daha hızlı düşünen bu cihazlar kendilerine göre daha yavaş olan insanlara nazaran şirketlere daha çok katkı sağlayabilir.” şeklindeki sözleriyle cihazların gelişmesi durumunda gelecekte insanlara olan ihtiyacın çok daha düşebileceğine dikkat çekti.