reklamı kapat

POPÜLER

Instagram kendi kolaj uygulamasını yayınladı

Kuşkusuz günümüzün en popüler fotoğraf paylaşım ağı olan Instagram, fotoğraflara birbirinden farklı filtreler uygulayarak paylaşım yapmamızı mümkün hale getiriyor. Ancak bu zamana fotoğrafları bir araya getirmek ve güzel bir kolaj hazırlamak istediğimizde 3. parti uygulamalara yönelmemiz gerekiyordu. Instagram bu durumun farkına vardı ve kendi kolaj uygulamasını yayınladı.

Layout isimli bu uygulama, Instagram’ın Hyperlapse‘den sonra ikinci farklı uygulaması olarak göze çarpıyor. Instagram’ın verilerine göre kullanıcıların yüzde 20’den fazlası (bu sayı 300 milyona denk geliyor) kolaj oluşturmak için farklı uygulamalar indirmek zorunda kalıyor. Layout uygulaması ise kullanıcıları yine Instagram platformu içerisinde tutmak ve başka uygulamalara olan gereksinimi ortadan kaldırmak istiyor.

Uygulama açıldığı anda yapılabilecek kolajlar ile ilgili örnekler sunuluyor. Daha sonrasında istenen fotoğraflar seçiliyor. En nihayetinde ise ne tür bir kolaj yapılmak istendiği seçilerek işlem sonlandırılıyor. Layout, Instagram’daki kadar detaylı olmasa da fotoğrafları düzenleme yeteneğine sahip. Oluşturulan fotoğraf kesiliyor, ters çevriliyor, döndürülüyor ve ayna efekti verilebiliyor. Eğer yeni bir fotoğraf ekleme niyetindeyseniz yine uygulama üzerinden kolaylıkla fotoğraf çekmek mümkün. Kaydedilen fotoğrafların Instagram’a uygun olarak boyutlandırıldığını ve direkt olarak Instagram’da paylaşılabildiğini ise söylemeye gerek yok sanırız.

iOS 7 ve üzerindeki tüm iOS cihazlarda çalışabilen Layout’un önümüzdeki aylarda Android platformuna adım atacağı belirtiliyor.

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ
görsel1