reklamı kapat

POPÜLER

instagram

1 yıllık Instagram servisinin fişi çekiliyor

Instagram, sunduğu servislerden birini tamamen kapatıyor. Popüler fotoğraf paylaşım uygulamasının iletişim yöntemleri özüne dönüyor.

Instagram, fotoğraf paylaşımı uygulaması olarak başladığı uygulama hayatında odak noktası tamamen video ve fotoğraf içerikleriydi. 2012 yılında Facebook tarafından 1 milyar dolar karşılığında satın alınan uygulama 2013 yılında mesajlaşma özelliğine kavuştu. İlerleyen zamanlarda Facebook, uygulamanın gelişimini kendi uygulamasındaki gibi ilerletmeye karar verdi. Bu da tıpkı Messenger gibi ikinci bir mesajlaşma uygulamasını ortaya çıkardı: Direct. Instagram’ın uygulama içinde açılabilen mesajlaşma paneli dışında ikinci bir uygulama olarak tasarlanan Direct, 2017 Aralık‘ta test edilmeye başlamıştı. Daha sonra aktif olarak kullanıma sunulan uygulama ise yaklaşık 1 yılda kendi kendini tüketmiş gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram Direct

Instagram Direct uygulamasına son veriyor

Direct uygulamasının kullanıcıları uygulamaya girdiklerinde artık şöyle bir mesajla karşılaşıyor: “Gelecek ay itibarıyla Direct uygulamasını desteklemeyeceğiz. Konuşmaların otomatik olarak Instagram’a taşınacak. Senin bir şey yapmana gerek yok.Haziran ayından itibaren ikinci bir uygualama olarak Direct kullanılamayacak. Ancak belirtildiği gibi uygulama içi mesajlaşma Instagram’ın kendi uygulamasından devam edecek. Görünen o ki platformun mesajlaşma uygulaması Messenger kadar kabul görmemiş. Tabii burada şu detayı da unutmamak gerek. Direct uygulaması olmasa da Instagram içinden mesajlaşma gerçekleştirilebiliyordu. Yani aslında ana uygulama kullanıcıları Direct indirmeye hiçbir noktada zorlamadı. Bu sebeple pek çok kullanıcının ayrıca bir uygulama indirme zahmetine katlanmamış olması anlaşılabilir bir durum.

İlginizi çekebilir

Platformun uygulama içi alışveriş özelliği