reklamı kapat

POPÜLER

Instagram, uygulama içi mesajlaşma servisi “DIRECT”i tanıttı [Video]

hakkında konuşulan Instagram’a mesajlaşma özelliğinin gelebileceği dedikoduları bugün resmen doğrulandı. Düzenlenen basın toplantısında “Instagram Direct”i tanıtan Instagram’da artık özel mesaj aracılığıyla çeşitli formatlarda mesajlaşmak mümkün.

Instagram önemli bir dönüm noktası yaşıyor. New York’ta gerçekleştirilen etkinlikte basın mensuplarının karşısına çıkan CEO Kevin Systrom, Instagram’ın sadece “fotoğraf” ile sınırlandırılmaması gerektiğini söyleyerek iletişimdeki rollerine de dikkat çekti. İnsanların telefonları aracılığıyla anı yakalayarak sosyalleştiklerini bildiren Systrom, kişiler arası iletişim cephesindeki gücün arttırılması adına Instagram Direct‘i yarattıklarını ekledi.

Özel mesaj aracılığıyla -aynı Twitter’daki gibi- takip ettiğiniz diğer üyelere metin, video ve fotoğraf gönderilmesini sağlayan sistemde tek seferde 15 kişiye birden ileti yazabilmek mümkün. Bunun için çektiğiniz fotoğrafı düzenledikten sonra paylaşım seçeneklerinden “DIRECT” sekmesine gelmeniz yeterli. Böylelikle konuşmanın ilk adımı fotoğraf ile başlamış oluyor. Yani arkadaşlarınızla direkt metin formatında bağlantı kurmanız mümkün değil. Grup sohbetlerine de imkan veren DIRECT’te mesajınız görüldüğünde ya da beğenildiğinde ilgili kişinin profil resmi beliriyor. Instagram Direct’i edinmek için uygulamayı güncellemeniz yeterli.

VİDEO